Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Sum rekin - 200l - andosiek - 20.06.2010

Myślałam nad skalarami, ale tak jak wyżej, są minusy są i plusy.
A jak idzie z dostaniem pielęgniczek na rynku?Mniej więcej cena, i jaką ilość proponujesz?

RE: Sum rekin - 200l - ethnix - 20.06.2010

(20.06.2010, 21:57)andosiek napisał(a):  Myślałam nad skalarami, ale tak jak wyżej, są minusy są i plusy.
A jak idzie z dostaniem pielęgniczek na rynku?Mniej więcej cena, i jaką ilość proponujesz?
Nie ma problemu z otrzymaniem pielęgniczek w sklepach. Ceny są normalne ok kilkanaście złotych szt. Możesz w tym zbiorniku spróbować połączyć dwa gatunki (może coś spokojniejszego): parka: Agassiza/Boliwijska/Ramireza harem 1+2/3 Borelli.

RE: Sum rekin - 200l - apri cort - 21.06.2010

Wg mnie 210l na parę skalarów spokojnie wystarczy, tylko jeśli byłaby to dobrana para, to musisz wziąć pod uwagę, że w czasie tarła mogą być nie tyle agresywne jakoś bardzo, ale będą przeganiać z rewiru małe rybki. Dla takich maluchów jak neony może to oznaczać, że będą siedzieć gdzieś w kącie.
Ja mam w 240l 5 skalarów, w tym jedną parę, która się wyciera. Przegania pozostałe skalary, a za towarzystwo ma większe ryby (danio malabarskie, kosiarki, bocje), którym nie sa w stanie zagrozić.

200l -pomoc w doborze obsady - dzou - 29.06.2010

Witam.
W moim posiadaniu znalazł się zbiornik o pojemności 200l.
Zastanawiam się jakie mogłabym umieścić w nim rybki, tak aby gatunki nie "przeszkadzały" sobie nawzajem. Zależałoby mi raczej na rybach spokojnych; nie takich jak np. danio, które "gonią po całym akwarium" Smile. Wolałabym uniknąć sytuacji, kiedy spokojne rybki są przeganiane przez ganiające je itd.

Zastanawiam się nad obsadą:
gurami dwuplamisty 1+3
prętnik karłowaty 1+3
(od razu chciałabym się zapytać, czy te gatunki można trzymać razem, zależałoby mi na nich bardzo)
neon inessa -ile?
gupik (ta rybka na pewno znajdzie się w akwarium, mam 4 osobniki dorosłe + 3 młode(1,5cm) w akwarium 25l i nie chcę z nich rezygnować, bo jestem do nich przywiązana)
zbrojnik złocisty
krewetki amano, filtrujące -ile?
mieczyk 1+2
kirysek spiżowy -ile?

Czy to nie za wiele?

-rodzaj zbiornika:200l ,akwarium proste
-wymiary: 100x50x40 cm
-akwarium stoi puste, także oprócz tego,że znajdą się w nim gupiki nic nie jest pewne

RE: 200l -pomoc w doborze obsady - susel - 29.06.2010

(29.06.2010, 12:07)dzou napisał(a):  Witam.
W moim posiadaniu znalazł się zbiornik o pojemności 200l.
Zastanawiam się jakie mogłabym umieścić w nim rybki, tak aby gatunki nie "przeszkadzały" sobie nawzajem. Zależałoby mi raczej na rybach spokojnych; nie takich jak np. danio, które "gonią po całym akwarium" Smile. Wolałabym uniknąć sytuacji, kiedy spokojne rybki są przeganiane przez ganiające je itd.

Zastanawiam się nad obsadą:
gurami dwuplamisty 1+3
prętnik karłowaty 1+3
(od razu chciałabym się zapytać, czy te gatunki można trzymać razem, zależałoby mi na nich bardzo)
neon inessa -ile?
gupik (ta rybka na pewno znajdzie się w akwarium, mam 4 osobniki dorosłe + 3 młode(1,5cm) w akwarium 25l i nie chcę z nich rezygnować, bo jestem do nich przywiązana)
zbrojnik złocisty
krewetki amano, filtrujące -ile?
mieczyk 1+2
kirysek spiżowy -ile?

Czy to nie za wiele?

Gurami i prętnik odpada bo to labirynty i ich nie można łączyć poza tym są z azji a resztę obsady masz z ameryki.Neonów 35 Smile Reszta ok tylko kirysków z 8 i krewetek np.po 5 Smile

RE: Obsada akwarium 200 l - slimak0000 - 30.06.2010

Witam
Nie chciałem zakladać nowego tematu ponieważ temat dotyczy tego samego akwarium i obsady tzn
kiryski spiżowe, gurami mozaikowe, pielęgniczki kakadu, neony inesa i 2 zbrojniki dorosłe oraz kilkanaście mlodych.
Mianowicie kupilem 3 kakadu z tego jedna samica zostala zabita przez parę którą stworzyły pozostałe 2 sztuki. Po tarle niestety samiec padł nie znam przyczyn zachowywał się zupełnie normalnie.
Ponieważ została mi tylko jedna samica postanowiłem ją oddać do sklepu.
Moje pytanie brzmi następująco czy do wyżej podanej obsady mogę wpuścić parę barwniaków czerwonobrzuchych??? Czytałem na różnych forach i opinie są mieszane może ktoś z forumowiczów próbował takiego połączenia??? Wolał bym się wesprzeć czyimś doświadczeniem niż ryzykować zdrowie i życie wlasnych ryb .
pozdrawiam
Dodam tylko jeszcze że poza barwniakami rozważam także zakup akary z maroni pytania brzmią tak samo??

RE: Obsada akwarium 200 l - Pysia - 01.07.2010

Wszystko zależy od tego jaką masz wodę. Samiec padł bo najprawdopodobniej masz zbyt twardą i za wysokie pH.... To samo będzie z każdą następną rybą potrzebujacą wody miękkiej.
Jak nie potrafisz/nie chcesz wziąść się za parametry wody to spraw sobie harem bojownika- te wybaczaja wiele błędów w twardoscich i pH Wink
(16.11.2009, 20:31)ethnix napisał(a):  -kirys spiżowy 6-8 szt - daj 10-12 szt.
- zbrojnik niebieski 2 szt (para) - ok
- pielęgniczka ramieza 2+2 lub kakadu 1+3 - ok
Za dużo ryb dennych. Albo kiryski, albo zbrojniki przy pielęgniczkach Wink I nawet jak kiryski to za dużo przy ramirezkach albo kakadu. Kakadu do 200l tez 1+2 wystarczy bo się samice pozabijają Wink
Wiem ze to spóźnione, ale musiałam to napisać Wink
I przepraszam za post pod postem- pisane w pospiechu....

200 litrów. Porady i podpowiedzi co do obsady :) - rikki788 - 01.07.2010

W poniedziałek idę zakupić 200l akwarium na które czaję się już od dłuższego czasu Big Grin Obecnie mam nadal 50l zbiornik.
Moja propozycja co do obsady:

-Bojowniki 1+3 (te na pewno, mam jobla na ich punkcie Big Grin)

-żałobniczki 15- i tu nie wiem czy będa pasować (parametry wody) Jednak chciałabym coś innego niż neony gdyż nie sa za wielkie i w dodatku nie pływaja stadnie więc gubiły by się w akwa... (Poradźcie coś ciekawego i łatwo dostępnego Smile)

-kiryski 5 (nie daję większej ilości ze względu na kiryśniki (olbrzymy...)
-kirysniki czarnoplame 3 (te niestety będa w akwa czy to mi się podoba czy nie Sad)
I ze względu na ich wielkość nie chciałabym ich dużo Wink

-dodatkowo w akwa znajda się 2 samce mieczyków (pomylony prezent do 50l baniaka ;/)
-oraz samiec zbrojnika niebieskiego (Glonom stop Tongue)

A na poczatek na starcie mam zamiar wpuścić 4 welonki dla szybszego ustabilizowania się wody oraz podłoża dla roślin Smile

Czyli obsada będzie wygladać tak:
-bojowniki
-żałobniczki??? coś zamiast neonów, które mam obecnie.
-kirysy i kiryśniki
-mieczyki
-zbrojnik

RE: 200 litrów. Porady i podpowiedzi co do obsady :) - Seoo - 01.07.2010

Zamiast neonków mogą być zwinniki czerwonouste/Blehera są fajne dosyć lub barwieńce też ładne.
Jak będziesz miał te kiryśniki(które powinny mieć większe akwarium) to już nie dawaj kirysków będzie lekki tłok w strefie dennej.
Mieczyków też bym tu nie dał .Ale jak mus to mus..

RE: 200 litrów. Porady i podpowiedzi co do obsady :) - rikki788 - 01.07.2010

Jeżeli chodzi o rybki denne to w obecnym akwa już mam grupkę kirysków (też prezent ;/) Wiedza ludzie że mam małe akwa to zamiast jakiejś roślinki, pokarmu czy coś musza akurat rybkę kupować Smile
Więc na dno zostana te kiryśniki i kirysy, dlatego kirysy będę trzymać w liczbie 5 szt. a kiryśniki 3 szt. (mam nadzieje że nie będa się czuły samotne Smile)

Kiryśniki, kiryski i mieczyki mimo mojej woli i tak będa musiały dożyć w 200l akwa swoich końców...
no i bojki ale to już z mojej chęci Big Grin

Co do zwinników to może być kiepsko z kupnem, gdyż nie widziałam ich w naszych zoologach... A może miedzik? Ciekawie wygladały w sklepie, w większym stadku, tylko nie wiem czy nie będzie z nimi tak samo jak z neonami. A po za tym miedzik woli inna wodę tak jak żałobniczka- Miękka i kwaśna...
A danio pływa w ławicy czy tak jak neony?