Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Sum rekin - peter10 - 19.06.2010

Nie można ... sumy rekinie to duże ryby . Za duże na 200l

RE: Sum rekin - andosiek - 19.06.2010

ok dziekiSmile jeszcze jedno pytanie, ilu liczną grupę skalarów najlepiej zachować by zapobiec zniszczeniu roślinności w akwa?

RE: Sum rekin - peter10 - 19.06.2010

Skalary nie niszczą roślin ... podaj aktualną obsadę Wink

RE: Sum rekin - andosiek - 19.06.2010

Planuję dopiero akwa[na większe], ponieważ zanim zaleję, urządzę musi dorosnacSmile
Gupik, neon, kosiarki dwie [do oddania, dzięki nieudolnemu zoologowi,który sprawił mi rybke gratis]tetra, kiryski, mieczyki + glonojad, który nie rusza się z pod korzenia [.]

RE: Sum rekin - ethnix - 19.06.2010

Obsada jest raczej pomieszana, nie do końca właściwa. Czy zbiornik już posiadasz (wymiary?), czy dopiero planujesz? Jeżeli planujesz to wg. mnie minimalny zbiornik na skalary to 120x50x60 (lepiej 150).

RE: Sum rekin - 200l - andosiek - 19.06.2010

Zbiornik kupiony, wg producenta 200l, ale z doświadczenia wejdzie mniej.
Chciałabym zachować dotychczasowe ryby, ale dokupić skalary. Lecz boje się, że w przypadku jakiegoś tarła zrobią mi sajgon z akwarium, i ucierpią na tym mniejsze gatunki

RE: Sum rekin - 200l - Yacek - 19.06.2010

Nie martw się na zapas, skalary to nie gupiki co im tylko perwersje w głowach, tak łatwo się nie rozmnożą.

RE: Sum rekin - 200l - apri cort - 19.06.2010

Podałeś gatunki, ale wypisz w kolumnie dokładnie ile masz jakich ryb, bo się nie mogę połapać...
Jeśłi chcesz skalary do takiego akwa, to docelowo 1 para, do tego ławica noenów ALBO tetr ok 20szt, kirysków grupa jednego gatunku i "glonojad" I to spokojnie wystarczy, ale jak się uprzesz możesz jeszcze dać harem mieczyka.

RE: Sum rekin - 200l - andosiek - 20.06.2010

Rozmnażanie swoją drogą, ale tarło rybia rzeczTongue więc dlatego pytam.
Za mieczyki podziękuję, jak mi akwarium załatwiły, i powyrywały rośliny z korzeniami.

tetra 6x
neon 6x
kirys 6x
kosiarka 2x (do oddania)
glon, 1x
gupik 10+ (kotnik)
mieczyki 3 samiec, 2 samice, ale do oddania

RE: Sum rekin - 200l - ethnix - 20.06.2010

(20.06.2010, 10:31)andosiek napisał(a):  Rozmnażanie swoją drogą, ale tarło rybia rzeczTongue więc dlatego pytam.
Za mieczyki podziękuję, jak mi akwarium załatwiły, i powyrywały rośliny z korzeniami.

tetra 6x
neon 6x
- musisz się zdecydować na jedno stado w ilości: Neon x30-40 szt lub Tetra x20-25 szt.

kirys 6x - x10 szt.

kosiarka 2x (do oddania) - ok

glon, 1x - ok

gupik 10+ (kotnik) - osobiście bym się pozbył

mieczyki 3 samiec, 2 samice, ale do oddania- ok

Do tego zestawu należało by się zastanowić na jakimiś większymi rybkami, może pielęgniczki?