Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: Obsada 200l - bercia289 - 15.03.2010

Hmm Może zamiast proporczykowców daj 15 fantomów czerwonych?
W 200l ładnie będą wyglądaćSmile

RE: Obsada 200l - carman - 15.03.2010

bercia289 napisał(a):Hmm Może zamiast proporczykowców daj 15 fantomów czerwonych?
W 200l ładnie będą wyglądaćSmile

proporczykowce tutaj nic nie zmienią są to ryby przebywające głównie przy dnie i mają max po 6 cm(może poza proporczykowcem błekitnym 10-12cm) a obsada o ile dobrze rozumiem będzie teraz wyglądała tak:

1+1 proporczykowiec
1+1 barwniak
1+2 prętnik
6 hokejówka
15 barwieniec czerwony(fantom)
8 kirysek
3 zbrojniki

z tymi zbrojnikami to lepiej gdybyś zamieniła je na ostoski są bardziej pożyteczne i rosną o wiele mniejsze a jeżeli nie to z czasem będziesz musiała przynajmniej jednego oddać ale na 200l to już jest max jest sporo ale małych ryb

RE: Obsada 200l - sylwia88 - 16.03.2010

Tak właśnie to zrobię, tylko że mam 2 prętniki (obydwa samce). Samic nie było w tym sklepie w którym kupowałam ( z resztą z tego co się orjentuje to dość rzadko bywają w jakimkolwiek co spowodowane jest ich małą atrakcyjnością kolorystyczną). Mam nadzieje ,że mogą pozostać właśnie dwa samce? I co do kirysków nie jestem pewna, myśle nad 6 sztukami.
Zastanawia mnie jeszcze kwesta tych zbrojników, kiedyś miałam w 100l 3 sztuki i nic się złego nie działo. Wiem napewno ,że nie mogą być dwa samce. Ale jeśli bedą np, 1 samiec i 2 samice to chyba bedzie ok.

RE: Obsada 200l - sylwia88 - 16.03.2010

Mam jeszcze jedno pytanie (nie chce nowego tematu otwierać). Pisałam wcześniej o tym że prętniki podskubują kiryski. Mam jeszcze drugie akwarium (krewetkarium) 80l. I jeden kirysek trafił właśnie tam, co spowodowane było znacznymi ubytkami w płetwach ogonowej i grzbietowej (chciałam żeby mu spokojnie odrosły). Tylko ,że mam z nim mały problem. Rybka jest przeraźliwie strachliwa, nawet gdy dotknie ja mała krewetka to ona od razu wpada w panikę i pływa jak oszalała (tak samo jest nawet gdy spadnie na nią pokarm granulowany) ;/. Jest tam już od paru dni, i z moich obserwacji wynika że nic nie je. Pokarm upada jej pod samym pyszczkiem i nic. Jest coraz chudsza. Nie mam pojęcia jak pomóc tej rybce. Może macie jakiś pomysł? Nawet nie moge podejść zbytnio do akwa bo znów popada w tą ,,panikę,,

RE: Obsada 200l - carman - 17.03.2010

trudno jest mi coś ci poradzić może to być brak stada kryjówek miana parametrów wody za jasne oświetlenie lub choroba czasami zestresowane ryby tez nic nie jedzą

RE: Obsada 200l - Pysia - 17.03.2010

Kirysek to ryba stadna i będzie strachliwa przebywając sama Wink
Jak to możliwe ze prętniki podskubują kiryski jak masz "dosć zarośnięty " baniak?

RE: Obsada 200l - sylwia88 - 18.03.2010

A taka,że kiryski (zwłaszcza dwa) pływają po całym akwarium. Tak z góry na dół, lub w toni. Dodam jeszcze, że nie jest to spowodowane poberaniem przez nich tlenu. Tak mają po prostu. I właśnie te dwa są popodgryzane. 2 pozostałe (które siedzą na dnie) są całe.
A co z tymi prętnikami. Mogą być 2 samce?

Obsada 200l - do poprawy - zamiast suma rekiniego - andosiek - 19.06.2010

Czy można połączyć Suma Rekiniego i skalary z innymi mniejszymi rybami typu gupik, neon, danio? Nie staną się pokarmem jeśli zbiornik ma wiele kryjówek dla mniejszych osobników?

Nazwa tematu została poprawiona.

RE: Sum rekin - peter10 - 19.06.2010

Pojemność akwarium ?

RE: Sum rekin - andosiek - 19.06.2010

200 litrów