Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 200l - tutaj zadajemy pytania (/showthread.php?tid=18311)

RE: obsada 200l - hessusek - 02.02.2010

ja obsadzilbym to tak:

sporo korzeni i zieleni

lawica do wyboru:
35x Neon inessa,
25x Neon czerwony/czarny
25x Bystrzyk amandy lub ozdobny
25x Zwinnik jarzeniec
20x Tetra cesarska

6x kirysek na dno

5x otoski

p.ramireza para lub harem kakadu 1+3 ew. Mekka (para), pielegniczka boliwijska

RE: obsada 200l - Ramin56 - 11.02.2010

Ławica do wyboru: Ja natomisat radzę jak kolega wyżej tak:
neon innesax35
neon iczerwonyx25
razbora klinowax25
Radzę pomieszać ławicę neon innesa z rbora klinowa, daje super efekt
Pielęgniczka kakadu lub ramireza ja osobiscie preferuję( kakadu (parka))
Co nie co na dno tzn. kirysek jednego rodzaju np>ALBINOSEKx6,Zbrojnik nieb.x2(parka)

Ja na twoim miejscu zrobiłbym czrne podłoże.Dlaczego?(Neon innesa z razborą klinówką na takim podłorzu będą wyglądać estetycznie.

No i oczywiście nie zapomnij ,aby zapewnić rybkom dużo zieleni a szczególnie dla neonów polecam (kabomy) neony bardzo lubią między nimi pływać

Czyli
neon innesa x35
razbora klinowa x25
kiryki(x6)
pielęgniczki do wyborux2(parka)
zbrojnik nieb.x2(parka)
I tym oto sposobem masz piękne akwarium 200l(:

Obsada 200l - sylwia88 - 14.03.2010

Witam! Mam pytanie odnośnie obsady.
Obecnie mam:
2x prętnik karłowaty
2x proporczykowiec
2x barwniak czerwonobrzuchy
4x kirys panda
3x zbrojnik złoty
6x hokejówka

Co możnaby do tego dołożyć. Głownie zależy mi na jakiejś ławicy, ale nie tylko. Dziekuje za odpowiedzi.

RE: Obsada 200l - akwarystyk 030 - 14.03.2010

Ja proponuję ci tak:
2x prętnik karłowaty (zmodernizuj do 1+2)
2x proporczykowiec (jeśli para to ok)
2x barwniak czerwonobrzuchy (oddaj, bo będzie za dużo ryb)
4x kirys panda (ok)
3x zbrojnik złoty (trochę dużo, ja bym zostawił 1, max 2 sztuki czyli pare)
6x hokejówka (dodaj 6, bo to ryba stadna)
Tak jak napisałem powyżej, i nie dodawaj kolejnego gatunku ryb.

RE: Obsada 200l - sylwia88 - 14.03.2010

Dzięki za propozycje Wink A Może są jeszcze jakieś inne. Zależy mi jednak żeby dodoać jakąs drugą ławice. Przy obecnej obsadzie w zbiorniku jest ,,pusto,,. Jedynymi rybami które stale widać są właśnie hokejówwki. A reszta chowa się w moim dość zarośniętym baniaczku.

RE: Obsada 200l - mcda-p - 14.03.2010

Może oddaj proporczykowce i prętniki, a dodaj większą rybkę, np. Skalary/Gurami/molinezje? Powiększ stado hokejówek do 20szt.

RE: Obsada 200l - carman - 15.03.2010

mcda-p napisał(a):Może oddaj proporczykowce i prętniki, a dodaj większą rybkę, np. Skalary/Gurami/molinezje? Powiększ stado hokejówek do 20szt.
molinezja większa rybka??? proporczykowce proponuje zostawić są piękne i sobie poradzą
oprócz prętnika który może nie dać rady barwniakom są to ryby terytorialne i w czasie tarła agresywne!! reszta może być tylko dodaj więcej hokejówek 10/20 szt w zależności od wielkości i kirysów 4szt no i zamiast zbrojników proponuję otoski 10 szt

1+1 barwniak
1+2 proporczykowiec
10 otosek lub2 zbrojnik złoty
8 kirysek
20/30 hokejówka/bystrzyk/neon/razbora

jak możesz podaj jeszcze wymiary zbiornika

RE: Obsada 200l - sylwia88 - 15.03.2010

Wymiary to 101 x 41 x 50 Na razie prętniki dają sobie rade, z resztą te ryby przebywają głównie w górnej strefie zbiornika, a barwniaki w dolnej. Nie zauważyłam żadnych zatargów między nimi. Ale jeśli zaczną je atakować to napewno oddam prętniki. Co dziwne to właśnie prętniki podskubują troszke kiryski ;/ Co do hekejówek to wolałabym je zostawić w takiej liczbie co są (to dość spore rybki) i miały być jako dodatek Natomiast chciałabym dodać jakąś inną, ,,główną,, ławicę mniejszych rybek. Może fantom czerwony?

RE: Obsada 200l - carman - 15.03.2010

pomyśl o jednej większej moim zdaniem będzie ładniej wyglądać przy barwniakach będą raczej pływać ławicą a moim zdaniem jedna duża grupa ryb przepływająca z jednego końca akwarium na drugi robi większe wrażenie niż 2 czy 3 mniejsze ławice mieszające się no cóż jak już chcesz spróbuj 15 szt fantoma dokupić albo wymień hokejówki i wrzuć 25 czy 30 szt

RE: Obsada 200l - sylwia88 - 15.03.2010

Dzięki za porady. Więc tak zrobie, dokupie jakąś drugą grupkę. A jak się zaczną mieszać, lub bedzie to wyglądało nie za dobrze, to wybiore jedną z ławic.
Pozdrawiam.