Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Pokarm dla welonek? - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Karmienie ryb (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Temat: Pokarm dla welonek? (/showthread.php?tid=17770)

1 2 3 4 5 6 7 8

Czym karmić welony ? Urozmaicenie diety tych ryb - Piotrek95 - 15.08.2007

Welona mam zamiar karmić płatkami roślinnymi Ovovit i ochotkami. Czy pokarm jest dobry, i w jakich ilościach mam go karmić

RE: Czym karmić welony ? - Kesi - 15.09.2007

Pokarm jest dobry jak każdy inny ale podawany jednostajnie i zbyt dużych ilościach może szkodzić.
Ochotka jest kaloryczna, podaje się jej mało góra dwa razy w tygodniu, pozatym często bywa zanieczyszczona i może być przyczyną zatrucia. Bezpieczniejszy jest wodzień. Ale masz do wyboru jeszcze kryl, artemie...
Ovo vit nie jest pokarmem podstawowym tylko uzupełniającym i ma być podawany naprzemiennie z innymi pokarmami np. roślinnymi i balastowymi, podstawowymi, wybarwiającymi, wzmacniającymi itp, oraz witaminami. Tak w sumie to w domu powinny być co najmniej 3 różne rodzaje pokarmów, podawane naprzemiennie.
Sam być nie chciał stale jeść chrupek z kotletem, nie mówiąc już o tym że na zdrowie by ci nie wyszło.

RE: Czym karmić welony ? - Piotrek95 - 17.09.2007

teraz kupiłem jeszcze rozwielitkę z płatkami i witaminami.

RE: Czym karmić welony ? - Tyson - 26.09.2007

Najlepie używać wszystkich pokarmów larw komarów granulki jakieś polecam firme Tropical Big GrinBig Grin

RE: Czym karmić welony ? - Prezes156 - 28.09.2007

Ja też sądze że należało by kupić kilka różnych pokarmów które będą stanowiły idealną dietę.. Ochotke proponuje dawać 2-3 razy w tygodniu. Ochotka może być zanieczyszczona ale jest pokarmem "bezpiecznym" ponieważ nie zalega na dnie zbiornika tylko w przypadku pozostania resztek ochotki na dnie rozkłada sie nie szkodząc.

RE: Czym karmić welony ? - Kesi - 28.09.2007

Każdy pokarm zalegający na dnie rozkłada się i powoduje zanieczyszczenie wody.
Nie zjedzone resztki usuwa się odmulaczem, ale najlepiej by było dawać tylko tyle pokarmu ile rybki są w stanie zjeść zanim pokarm opadnie na dno.
Nie wolno dawać go też zbyt dużo, rybka zje tyle ile jej się da, więc karmiąc naszych podopiecznych trzeba zachować zdrowy rozsądek.

RE: Czym karmić welony ? - Prezes156 - 28.09.2007

Dokładnie ryba ma szukać pokarmu a nie pokarm ma szykać ryby :-) Ochotka rozkłada się inaczje niż płatki.... Płatki mają dłuższy proces rozkłady i bardziej zanieczyszczają akwa.

RE: Czym karmić welony ? - bercia289 - 08.01.2008

tak dobry. nie karm jej samym suchym, bo nie urosnie. ochotka mrozona to najlepszy pokarm moim zdaniem.

RE: Czym karmić welony ? - barniii - 14.01.2008

Najlepiej Sypki i żywy pokarm nie chetnie chce jeść tabletki :}

RE: Czym karmić welony ? - bercia289 - 19.01.2008

barniii napisał(a):Najlepiej Sypki i żywy pokarm nie chetnie chce jeść tabletki :}

ja na to nic juz nie poradze moje tez nie chetnie jedza tabletki ale skalary to takie pozniuchy ze jedza wszystkoTongue