Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Tło strukturalne - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Biotopy (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Malawi (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Temat: Tło strukturalne (/showthread.php?tid=17604)



Tło strukturalne - wilski - 21.02.2010

Witam,

Przymierzam się do założenia biotopu MALAWI w moim akwa.

Wziąłem pod uwagę tło strukturalne, ale skonsultowałem się z profesjonalnym akwarystą i odradził mi ze względu na trudności w utrzymaniu czystości w zbiorniku. Twierdzi, że za tym tłem będzie gormadził się syf.

Jakie Wy macie z tym doświadczenia?


RE: Tło strukturalne - tasman01 - 21.02.2010

poczytaj o tłach strukturalnych wszystko jest ładnie opisane jeżeli planujesz do środka akwarium to musisz przykleić szczelnie na silikonie akwarystycznym żeby się nic tam nie dostawało czyli resztki jedzenia i ogólnie syf bo zacznie Ci to gnić i będzie lipa a po za tym tło w wewnątrz akwa zmniejsza jego pojemność, ja bym proponował tło za akwarium efekt ten sam a nie zajmuje niepotrzebnie miejsce w akwa.
ale to jest moje zdanie i wiedza na ten temat.


RE: Tło strukturalne - mikem - 21.02.2010

hmmm.....sam jestem za tłem zewnętrznym. Chodzi tu ogólnie o utrzymanie warunków wody i pojemności akwarium. MAKI1 - co do "mega głupoty" - są strukturalne tła zewnętrzne i całkiem nieźle się prezentują.
Pozdrawiam.


RE: Tło strukturalne - Maki1 - 21.02.2010

Ale jak masz np tak ja jak akwa za którym jest ściana to mało światła tam dociera i serio mam teraz fototapete i kijowo wygląda Tongue


RE: Tło strukturalne - wilski - 22.02.2010

No właśnie nie chciałbym zabrać litrażu.

Bez obawySmile Nie podwieszę tła 3D za zbiornikiemTongue

Przykleję czarną matową folię z tyłu i się zobaczy.


RE: Tło strukturalne - marccello - 23.02.2010

zwolenników i przeciwników tła strukturalnego jest pewnie tyle samo. są wady jak i zalety
ale chyba nikt nie odmówi uroku tego:
http://www.backtonature.se/english/rock.html