Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. (/showthread.php?tid=14418)



RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Kondziu360 - 29.08.2011

Kosiarka to Grubowarg Syjamski, a nie Zbrojnik. Wink Za duże na ten litraż...
A stado krewetek możesz powiększać. Powiedziałbym że 20 sztuk wystarczy.


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Tyberiusz - 29.08.2011

No to nie będzie kosiarek, tylko ilość krewetek się zwiększy troszkę Wink

A rybki po kolei będę wpuszczał, znaczy po gatunku, a nie wszystkie na raz, począwszy od bojowników. Nie zrujnuje mi to budżetu zważywszy, że chcę tetrę 1200 dołożyć jeszcze Smile


112l obecna obsada +.................? - monix - 03.09.2011

Witam

Jakie rybki mogłabym dokupić do obecnej obsady:
2 ramirezy
2 molinezje + 28 maluchów (jak podrosną to je wydam)
4 gupiki
4 danio
1 zbrojnik

Ostrzeżenie:

dublowanie wątków, nazwa tematu nie uwzględniająca litrażu - 10%

100% = ban

Poczytaj o podstawach akwarystyki, korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi



RE: 112l obecna obsada +.................? - wisnia0384 - 04.09.2011

Wydaj molki i zdecyduj się na jedne żyworódki (najlepiej gupiki) a wtedy możesz zacząć myśleć o dodawaniu ryb.


RE: 112l obecna obsada +.................? - mcda-p - 05.09.2011

Cytat:Jakie rybki mogłabym dokupić do obecnej obsady:
2 ramirezy
2 molinezje + 28 maluchów (jak podrosną to je wydam)
4 gupiki
4 danio
1 zbrojnik

1+1x Ramirezy
1x Zbrojnik niebieski ( mam nadzieję że nie większy)
4x Gupik
20x neon innesa/czerwony/bystrzyk czarny

Reszta moim zdaniem do oddania. Danio pasują tu jak wół do karety, a molinezje odradzam, ponieważ z większych terytorialnych rybek masz już ramirezki, molinezje jak widać mnożą ci się na potęgę i to może w przyszłości stanowić problem, no bo masz w dodatku jeszcze jeden żyworodny gatunek. A w akwarium brakuje ławicy, dlatego ją proponuję, najlepiej przy tym towarzystwie wyglądały by bystrzyki czarne, ale wybór należy do ciebie, w sklepach jest spory wybór.


Moja wizja 112l - misior.823 - 09.09.2011

witam, mam następującą obsadę w moim 112 l zbiorniku :
-5 ampularii
-5 danio
-14 neonków
-1 labeo
-1 mini małża filtrująca

czy mógłbym dołożyć jeszcze parkę pielegniczek ramireza? jeśli nie to co innego, tak by nie przerybić akwarium?

Wiem ,że dla labeo min 150 l , ale to jedyna ryba denna u mnie, więc ma dla siebie naprawdę dużą powierzchnię , do tego jest dużo kryjówek.


RE: Moja wizja 112l - mcda-p - 09.09.2011

Rób z labeo co chcesz, ale mi się wcale tu nie widzi; to samo z danio. Propozycja ode mnie:
2x ampularia (u mnie niestety okazały się smakoszami roślin;/ im mniej tym lepiej)
25x neon
1x małża
6x otosek
1+1x Ramirezy
6x kirysek panda
lub
2x ampularia
25x neon
1x małża
10x otosek
1+2x Kakadu


RE: Moja wizja 112l - Szaatanek - 09.09.2011

Kakadu to samo co z labeo , za mały zbiornik moim zdaniem ... Miałem w 150l i wojny były dość często .


RE: Moja wizja 112l - apri cort - 09.09.2011

Labeo wymiecie z dna każdą inną rybę, jeśli myślisz o czymkolwiek na dnie, musisz go oddać.


RE: Moja wizja 112l - misior.823 - 09.09.2011

drodzy użytkownicy, mam zamiar dodać do aktualnej obsady(pierwszy post) pielegniczki ramireza, i stąd pytanie czy się nadadzą do reszty ryb , jeśli nie to co innego mi polecacie zamiast pielegniczek, jeśli jednak się nadadzą to czy jeszcze oprócz nich coś mogę dorzucić?
doradźcie koledzy/koleżanki Smile