Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. (/showthread.php?tid=14418)



RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - susel - 12.07.2010

pseudomogile ciężko dostać i są drogie Smile Fajnie by wyglądało tak ja zaproponowałeś :

-25 zwinnik blachera
-1+1 jakaś niecodzienna pielęgniczka
-5 kirysek
- 1+1 zbrojnik niebieski Smile


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Seoo - 12.07.2010

(12.07.2010, 10:47)susel napisał(a):  pseudomogile ciężko dostać i są drogie Smile
U mnie nie tak ciężko ,i są po 6zł/szt więc tak średnio,czaje się na nie..Tongue


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - sepher - 12.07.2010

(12.07.2010, 11:11)Seoo napisał(a):  
(12.07.2010, 10:47)susel napisał(a):  pseudomogile ciężko dostać i są drogie Smile
U mnie nie tak ciężko ,i są po 6zł/szt więc tak średnio,czaje się na nie..Tongue

Eee tam, mogę Ci po 4zł sprzedać w paczkach po 20
Bardzo ładna i ruchliwa rybka. Wiecznie w ruchu, ciekawska u mnie na przykład przy odmulaniu nie odstępują rurki i towarzyszą jej przez cały czas


obsada 120l - Junoa - 15.07.2010

Czy przy takim litrazu moglabym miec 2 rybki ławicowe tj neona + rodostomusa?

Tematy zostały połączone.
Korzystaj proszę z opcji SZUKAJ - Kejdi



RE: obsada 120l - Kondziu360 - 15.07.2010

Moim skromnym zdaniem, lepiej wyglądałaby jedna duża ławica z jednego gatunku...


RE: obsada 120l - Junoa - 15.07.2010

gdy ja wlasnie chcialam wieksze akwarium zeby nie rezygnowac z zadnego z wymienionych gatunkow Sad


RE: obsada 120l - Kondziu360 - 15.07.2010

Żadnym specem nie jestem, ale rybki nie bedą ze sobą rywalizować... To zależy od gustu, jednak mi bardziej podoba się jedna ławica...

Czy możesz? Zależy jak dużo sztuk rybek danego gatunku chcesz mieć...
Na twój litraż poleca się załóżmy 20 rybek ławicowych. 20 rybek w jednym gatunku prezentuje się lepiej niż 10 jednego i 10 drugiego...

Poczekaj jednak na opinie kogoś doświadczonego w temacie - jeszcze się okaże że mówie coś źle i dostane bęcki na forum ;p


RE: obsada 120l - Junoa - 15.07.2010

W tym momencie mam niezarybiona 60 i w sumie wystarczylaby mi, ale nie mozemy z partnerem dojsc do ladu bo np on chce kirys albinos, ja panda, on neon czerwony, ja rodostomus,
stad pomysl 120l bo szafke pod nie mam.
Myslalam o 10 neonkach czerwonych
8 rodostomus
5 kirys (nie wiem jaki...)
4 otoski
parka ramirez
no i obecnie mam bojownika, kupilabym mu ze dwie samice...


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Kejdi - 15.07.2010

(15.07.2010, 18:35)Junoa napisał(a):  W tym momencie mam niezarybiona 60 i w sumie wystarczylaby mi, ale nie mozemy z partnerem dojsc do ladu bo np on chce kirys albinos, ja panda, on neon czerwony, ja rodostomus,
stad pomysl 120l bo szafke pod nie mam.
Myslalam o 10 neonkach czerwonych
8 rodostomus
5 kirys (nie wiem jaki...)
4 otoski
parka ramirez
no i obecnie mam bojownika, kupilabym mu ze dwie samice...
Mam nadzieję, że to wszystko ma być podzielone na 2 zbiorniki. Proszę precyzować informacje. Pytając o obsadę wypadałoby wspomnieć o wszystkich faktach od razu Wink
Proponuję:

60l
Bojownik 1+2
kirys panda 5
neon czerwony 10 -15

120l
p. ramireza 1+1
rhodostomus 20
kirys albinos (jaki tam chcesz) 8

Otoski możesz mieć w obu zbiornikach. Zapomnij jednak, że upchniesz te wszystkie ryby w jednym akwarium 120l zamiast 60l. Harem bojownika w takim litrażu razem z parą pielęgniczek raczej nie przejdzie.


zbrojnik w 130l? - Nostromo - 18.07.2010

Witam, posiadam zbiornik 130l i pierwotnie planowaliśmy trzymać Otocinclusy wraz z innymi rybkami.

Akwarium jeszcze nie obsadzone póki co mamy w nim: 1bojownika +3 samice
para ramirez, 4 kiryski albinosy.
Interesuje nas Glonojad (barwne pasiaste odmiany,gdyż mamy ciemne tło i żwirek pod neonki, których planujemy mieć około 15szt.)
Czy możemy zamiast otocinclusów trzymać 1 Zrobjnika?

Pozdrawiam

Temat został przeniesiony i przyklejony w temacie zbiorczym
Jeśli będziecie zmieniać zdanie na kolejno ok 140 i 150l to też zapraszam do tego tematu z kolejnymi pytaniami.
Proszę zapoznać się z regulaminem forum, korzystać z opcji SZUKAJ albo przynajmniej przeglądać tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi