Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. (/showthread.php?tid=14418)



RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Tole - 26.04.2015

Nie wiem czy jesteś świadom ale na oko 1 na 10 osób mających akwarium zna się na akwarystyce


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - enndi91 - 26.04.2015

Nie otrzymalem odpowiedzi na pytanie. Skoro juz mam te rybki to mozna je tak trzymac czy nie ???


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Tole - 26.04.2015

nie jestem botem żeby musieć odpowiadać na twoje pytania.

Odpowiedz dostałeś te rybki trzyma się w stadzie po min 6 także nie nie można


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Bubiec - 03.05.2015

Już tu pisałem, ale zmieniłem trochę plany.

Akwarium 112l
PH 7,4
GH 10
KH 6


Posiadam aktualnie zbrojnika niebieskiego (którego jak już wspomniałem nie chcę oddawać)

Mam zamiar kupić neonki, otoski i...
chciałem pięlęgniczki ramireza, jednak chyba mam zbyt zasadową wodę dla nich. Jakie piękne ryby zamiast nich? Pisałem również o bojownikach, jednak muszę poczekać aż moje akwarium będzie zarośnięte. Dodam, że fajnie jakbym był w stanie w tych warunkach doczekać ikry.

W przyszłości nie wykluczam dodania (gdyby nie kolidowały z obsadą):
-krewetki red cherry
-ślimaki świderki
-kiryski



RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Tole - 03.05.2015

Bubiec tu jest problem z krewetami wielkości RC - musisz mieć dużo kryjówek i mchu bo rybki lubią je zjadać (młode dorosłych nikt nie rusza) - a co do pielęgnic - jak już bojka wstawisz to nie wystarczy - potem kiedyś kupisz szkiełko 40-60L i możesz tam haremik zrobić (samiec z samicami i jak będą młode samice do ogólnego a tatusiek ci młodziki wychowa)


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Bubiec - 03.05.2015

Miałem na myśli albo pielęgnice albo bojowniki. Pytałem o pH, teoretycznie tolerują pH do 7, a ja mam wyższe. Wiadomo że ryby w hodowli się przystosowały, ale nie chce ich męczyć.

A i ślimaków tez raczej te ryby nie będą jeść? Z tego co wiem to bocje zjadają mięczaki :p Ale ich nie chce Smile

A co do kolejnego zbiornika, to nie planuję w ciągu najbliższych 5 lat.

A i chyba musze oddać tego zbrojnika niebieskiego, bo codzienne wsadzanie roślin i równanie dna mija się z celem. Może w zoologicznym dają mi za niego inna rybę?


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Tole - 03.05.2015

Napisałem o bojkach bo coś wiem o ph i ramirezkach pisać nie będę bo nie miałem

odnośnie ślimaków młode niestety mogą zostać zjedzone w niewielkiej ilości


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Bubiec - 03.05.2015

(03.05.2015, 14:05)Bubiec napisał(a):  
(03.05.2015, 13:43)Tole napisał(a):  Napisałem o bojkach bo coś wiem o ph i ramirezkach pisać nie będę bo nie miałem

odnośnie ślimaków młode niestety mogą zostać zjedzone w niewielkiej ilości
Aha, dzięki Smile
Właściwie to nie wiem czy mają te ślimaki w zoologicznym. Coś na dno potrzebuję i właśnie albo kiryski albo ślimaki.

Skoro nikt nic nie pisze, to znaczy że reszta ok? W takim razie kupię otoski i neonki, trochę później pielęgniczki Big Grin


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Tole - 04.05.2015

Tak ogólnie wszystko ok


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Wiggin - 02.06.2015

Witam wszystkich Smile

Troszkę poczytałem i chciałbym prosić o rade:

Mam akwarium 144l 80x35x50. Zalałem je w zeszłym tygodniu i kompletuję skład. Na dzień dzisiejszy wymyśliłem coś takiego:

Neon Innesa - 20-25szt
Drobnoustek Beckforda - 10 szt.
Pielęgniczka Ramireza - 2 parki
Otosek - 5-6 szt
Kirysek (nie wiem jeszcze jaki - myślałem o czymś małym) - 5-6 szt.
Może jakiś mały zbrojnik? (jeśli są małe odmiany)

Akwarium zaraz po zalaniu:



Dzięki bardzo za odpowiedź