Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. (/showthread.php?tid=14418)



RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - sylmar7 - 02.02.2015

Miało być aquael ale pisze Na telefonie i sam sobie zmienia wyrazy.


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - sylmar7 - 04.02.2015

Witam serdecznie mam taką zagwozdke a chodzi o to że dostałem propozycję obsady ale z gupikami tylko one są bardzo skore do rozrodu biedę miał problem z tym narybkiem. Pytanie brzmi tak czy może jest jakaś obsada na bazie ławicy neonków czyli 6-8szt. Pozdrawiam zaznaczę tylko że baniak 112L.


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Piczu14 - 06.02.2015

Gupiki same będą regulowały liczebność młodych jesli będzie ich za dużo. Do 112 litrów nawet więcej neonów, z 15szt. Opisz dokładniej akwariun to doradzimy z innymi rybami.


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Miminka - 06.02.2015

Jestem totalnym laikiem więc jeżeli walnę głupotę to nie linczujcie Wink

Czy mogę dać taką obsadę do 112l. Chodzi mi głównie o liczebność i czy nic mi się bić nie będzie.

8x bystrzyk amandy
6x zwinnik blehera
6x drobnoustek breckforda
4x prystelka barwna
4x otosek przyujściowy
2x ramireza

Grzebie po obsadach podawanych na forach i ta moja wygląda mi na średnią (widywałam mniej liczne ale i o wiele liczniejsze), zależy mi aby na prawdę nie przesadzić z liczebnością.


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - serpico23 - 06.02.2015

Zdecyduj się na JEDNĄ ławicę. Poza tym bez znania parametrów to można równie dobrze wróżyć z kart.


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Miminka - 06.02.2015

Patrzyłam aby wszystkie ryby miały wymagania parametrów w tych samych granicach no i już tak będę robić aby te parametry zachować.

Dlaczego jedna ławicę? Wielokrotnie widziałam co najmniej dwie.
Proszę o uzasadnienie bo nie uznaje robienia czegoś "tak bo tak" bez powodu. Lubię się uczyć Wink


Edycja:
Doczytałam o gorszym samopoczuciu ryb i że jedna ławica to ładniej ale to gusty i guściki, mi się nie podoba jedna duża ławica. Jeżeli chodzi o samopoczucie to ok przesadziłam ;-) mogę zejść np do drobnoustek, prystelek, otosków i ramirez. Jak wtedy z liczebnością? mogło by być:

10x drobnoustek breckforda
10x prystelka barwna
8x otosek przyujściowy
2x ramireza


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - serpico23 - 06.02.2015

Bo 112l to małe akwarium, proste. Poza tym chodzi tu też o względy estetyczne, mając po kilka ryb ławicowych z wielu gatunków utworzysz zupę rybną, każda sztuka będzie pływać w swoją stronę... Równie dobrze można by kupić 20 gupików, wyjdzie na to samo. Ryby ławicowe przejawiają swoje piękno, gdy pływają w ławicy, a ławica to co najmniej 15 sztuk, jak dla mnie. Chociaż teraz w swojej 112l mam tyle neonów czerwonych i jest mi mało, chociaż i teraz wyglądają niesamowicie wypływając taką grupką zza korzenia Tongue Jaki jest sens trzymania kilku gatunków ryb ławicowych po kilka sztuk z każdego gatunku? Pomijając kwestie estetyczne o których wspomniałem, ryby nie będą pokazywać swojego naturalnego zachowania i zwyczajnie nie będą czuły się dobrze. Wystarczy argumentów?
To zależy od filtracji i ilości roślin w akwarium. Przy dużej obsadzie to konieczność. Będziesz miała piasek, że chcesz trzymać ramirezy?


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - sylmar7 - 07.02.2015

Witam zbiornik 112L na środku duży korzeń długości 50cm na środku z tyłu roślinki taki jak kabomba ,echinodorus pelicidus pelicidus, hygrophilia siamensis, a także z boku echinodorus docelowy green. Podłoże pod roślinami 4L i wszystko zasypane grysem dekoracyjnym o granulacji 4-10mm grzałka 100w z termostatem I filtr wewnętrzny pasujący do 150L akwarium. ZbiorniK zalany 8 dni pracuje i walczę ze slimakami które przyszly z zoologika z roślinami ,do wody było dodane bactoactive. W sklepie zaproponowali neony,6x otoski, parę gurami marmurkowe i parę gurami miodowy i jeszcze mówili coś 2x bocja chyba karlowata na te ślimaki ale myślę że to zły pomysł. A co wy zaproponujecie? Pozdrawiam.
Dopiszę jeszcze ze myślałem o wirusach ale sama plaża do usypania dla nich by nie wystarczyła a nie chce aby się kaleczyly. Myślałem o ramiączkach lub kaskady ale już naprawdę sam nie wiem. Jedno co wiem to to że gupiki to nie rybka dla mnie. Pozdrawiam
Nie wirusach tylko kirysach I oczywiście ramirezach i kakadu. Pisze na tel. i sam zmienia wyrazy czasami.


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - Miminka - 07.02.2015

(06.02.2015, 23:52)serpico23 napisał(a):  Wystarczy argumentów?
Wystarczy aby stwierdzić to co napisałam wyżej Wink Chociaż chętnie bym wzięła np drobnoustek z 15 szt ale jak powtarzam nie chce przesadzić z ogólną ilością.

(06.02.2015, 23:52)serpico23 napisał(a):  To zależy od filtracji i ilości roślin w akwarium. Przy dużej obsadzie to konieczność. Będziesz miała piasek, że chcesz trzymać ramirezy?
Chce aby trochę roślin było, podoba mi się na przykład takie jeżeli chodzi o rośliny
przykład 1

Tu bym dorzuciła jeszcze wysokie z tyłu
przykład 2

Nie wiem jak inaczej mogę wytłumaczyć jaką ilość roślin chce Wink

Co do piasku to czytałam że wszystkie te gatunki najlepiej jest mieć na piasku więc tak będzie Smile

Wiem że ramirezy potrzebują konarów do kryjówek, drobnoustki roślin do schowania się (może tak wyprzedzę twoje pytania i wątpliwości Smile )


RE: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu. - serpico23 - 08.02.2015

To zacznij od 15 sztuk, lub 10 sztuk, zobacz jak to będzie wyglądało, jaki będzie poziom NO3 i wtedy decyduj czy coś dokładać, czy może rośliny i filtr sobie bie radzą z azotem.