Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Jaki filtr i podłoże dla krewetek - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Krewetki w akwarium (/forumdisplay.php?fid=48)
+--- Temat: Jaki filtr i podłoże dla krewetek (/showthread.php?tid=12304)

Jaki filtr i podłoże dla krewetek - kacperkrzyz - 09.08.2009 19:10

Właśnie kompletuje wyposażenie do akwa 63l(dla krewetek i noenków) i sie zastanawiam nad filtrem oraz podłożem.Filtr chyba jakiś mocny nie będzie potrzebny,ani neonki ani krewety nie syfią za bardzo(czekam na propozycje firmy i modelu).A podłoże zastanawiam się pomiędzy piaskiem a żwirkiem bazaltowym,jak w piasku rosły by rośliny bo nigdy nie miałem go jeszcze jako podłoże?

RE: Jaki filtr i podłoże dla krewetek - KrzysztofOt - 09.08.2009 19:16

ja w 60l ma fan-2 i jak narazie spisuje się bardzo dobrze.Wydaje mi się że żwirek jest lepszy niż piasek ale to też rzecz gustu

RE: Jaki filtr i podłoże dla krewetek - colorado - 09.08.2009 19:25

To nie tylkokwestia gustu. Oczywiście mozna sobie wyłożyc dno piaskiem, ale nie należy sie póżniej dziwić, że w podłożu zachodza procesy gnilne. Mozna temu zapobiegać wysypując dno akwa skamieniałym gipsem/nie zmienia parametrów wody/Jednak chyba nie poleca się piasku, chyba, że decydują o tym specyficzne upodobania jakis rybek.

RE: Jaki filtr i podłoże dla krewetek - kacperkrzyz - 09.08.2009 19:26

Do normalnego akwa oczywiście żwirek,ale to jest typowo dla krewetek dlatego się zastanawiam nad piaskiem.A fan 2 by mi młode krewety powciągał,coś tak myślałem może nad aquael turbo 350?on ma gąbkę na wierzchu,tylko jakiś słabszy by się chyba przydał.

RE: Jaki filtr i podłoże dla krewetek - ptaku2020 - 10.08.2009 10:42

Podłoże Shirakura Red Bee Sand

http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/shirakura-sand-p-5660.html

RE: Jaki filtr i podłoże dla krewetek - viktim - 10.08.2009 10:44

mozesz podzielic akwa na czesc z piaskiem i wieksza czesc zwirkowa- pamietaj neony lubia ciemne dno- zobacz jakie mam w moim akwa dla barwniakow. Takie same mam w krewetkarium i jest fajnie

RE: Jaki filtr i podłoże dla krewetek - kacperkrzyz - 10.08.2009 14:32

Ty ptaku myślisz że na podłoże wydam ponad 150 zeta?Za 12kg żwirku bazaltowego zapłaciłem niecałe 20zł,tyle mi wystarczy.A nad filtrem się jeszcze zastanawiam.

RE: Jaki filtr i podłoże dla krewetek - bomboszek - 10.08.2009 14:53

Jeżeli ma to być filtr wewnętrzny ściągnij obudowę i nech chodzi z samą gąbką.
Ja neonów nie polecam zbytnio do krewetkarium Chyba że będze bardzo zarośnięte.

RE: Jaki filtr i podłoże dla krewetek - kacperkrzyz - 10.08.2009 16:45

Z roślin to tam będzie microsorium na korzeniu,mech jawajski,gałezatki kuliste,jak gdzies dostane to pelia i mały heniek,może dam jeszcze moczarke.

RE: Jaki filtr i podłoże dla krewetek - ptaku2020 - 10.08.2009 20:50

kacperkrzyz napisał(a):Ty ptaku myślisz że na podłoże wydam ponad 150 zeta?

Jeśli nie masz kasy to ok.Znam jednak kilka osób,które kupiły te podłoże i są ogromnie zadowolone.Skoro chcesz żwirek to ok Smile

RE: Jaki filtr i podłoże dla krewetek - Elizabeth - 11.08.2009 18:36

Ja mam w akwa piasek 3 miesiące i wcale nie narzekam, roślinki bardzo ładnie się rozrastają szczególnie nurzańce, kryptokoryny i polysperma. W krewetkarium też jest piasek, całość na razie dojrzewa zobaczymy co będzie potem..