Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Jak odróżnić samice neona od samca? - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: O forum (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Śmietnik (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Temat: Jak odróżnić samice neona od samca? (/showthread.php?tid=10024)



Jak odróżnić samice neona od samca? - Joi - 08.04.2009

Jak odróżnić samice neona od samca? Tak jak w temacie.
Aha jeszcze jedno co mam zrobić z gupikami bo 2 są w ciąży i gdzie mam je przełożyć żeby przetrwały?


RE: Jak odróżnić samice neona od samca? - apri cort - 08.04.2009

Samice są większe i pełniejsze, ale to widać tylko u dorosłych.
W jakim akwa są gupiki? Masz co zrobić z młodymi? Jeśli nie to zostaw w ogólnym, przetrwają najsilniejsze i najsprytniejsze młode.


RE: Jak odróżnić samice neona od samca? - Joi - 08.04.2009

mam 2 MŁODE neony i nie wiem czy się rozmnożą (nie chce bo mam za małe akwa)
a GUPIKI NIE DO WIADRA? TAM by sie rozmnożyły a ponieważ są kanibalami to później samice oddziele i włoże do ogólnego tak się chyba robi


RE: Jak odróżnić samice neona od samca? - apri cort - 08.04.2009

Podaj rozmiary zbiorników, w którym są ryby, neony są razem z gupikami? Podaj całą obsadę.
Ty chyba jesteś niepoprawnym optymistą sądząc, że ci się neony rozmnożą, do tego trzymane tylko 2... To są ryby stadne, bez grupy prędzej padną niż się rozmnożą. do rozmnażania neonów potrzebne jest specjalne tarliskowe akwa z wodą o odpowiednich parametrach, więc o inwazję neonów nie musisz się martwić. I jak najszybciej powinieneś powiększyć ławicę neonów, tylko podaj, w jakim są zbiorniku.


RE: Jak odróżnić samice neona od samca? - Joi - 08.04.2009

30l ale za około tydz. będe miał 60 l będzie lepiej


RE: Jak odróżnić samice neona od samca? - apri cort - 08.04.2009

No to się wstrzymaj z kupnem ryb do czasu porządnego wystartowania nowego zbiornika. Co tam się teraz kisi w tych 30l?


RE: Jak odróżnić samice neona od samca? - Joi - 08.04.2009

Oj nie będziesz zadowolony troche przerybione
2 neony czerwone
2 cierniooczki
2 mieczyki
4 gupiki cobry
2 krewetki
1 glonojad (\nie wiem jaki chyba zbrojnik nie jestem pewny)
i do tego 2 gupiki są kotne
Temat zostaje zamknięty i do śmietnika.Kolejne ostrzeżenie dla autora wątku.
http://www.akwaswiat.net/rozmnazanie-neonow-tarlo-i-opieka-nad-ikra-t-5923.html