Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
375l - absolutny brak pomysłu - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: 375l - absolutny brak pomysłu (/showthread.php?tid=9578)

1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: 375l - absolutny brak pomysłu - apri cort - 18.03.2009

A czy tak naprawdę ktoś z Was widział porządne akwa specjalnie dla skalarów zaaranżowane?? Ja takie chciałam, mam ryby a na szkło już nie stało, więc teraz ryby wędrują w świat...


RE: 375l - absolutny brak pomysłu - Olek - 19.03.2009

Temat został wyczyszczony.

Jokeru na pewno czeka na jeszcze jakieś konkrety. Tongue
Więc kto się nie zniechęcił niech dalej ciągnie ten "cyrk". Wink


RE: 375l - absolutny brak pomysłu - Mao106 - 19.03.2009

może Aksolotle meksykańskie Tongue


RE: 375l - absolutny brak pomysłu - BETTAmaniak - 19.03.2009

Cześć, a ogromny biotop Afryki? Kilka czerwieniaków Payneya, harem proporczykowców Gardnera, stado brzanek tygrysich? Fajnie by wyglądało jeszcze kilka zbrojników lamparcich... Jeszcze ciekawe są ryby wód słonawych: molinezje żaglopłetwe, ariusy Seemana, strzelczyki, srebrzyce Seby, żółtaczki cejlońskie i indyjskie, argusy... Pole do popisu wielkie. Albo stado złotych rybek. Można stworzyć ładny efekt akwariów w stylu Keirin... Pozdrawiam!


RE: 375l - absolutny brak pomysłu - nefrete1 - 19.03.2009

A ja proponuje w tak sporym litrażu trzymac skład dla prawdziwych twardzieli:
- Motylowiec (Pantodon buchholzi)
- Trzciniak (Erpetoichthys calabaricus)
- Wielopłetwiec (Polypterus ornatipinnis)
- Nożowiec (Gymnotus tigre)
- Węgorek (Mastacembelus armatus)

Gatunki są mięsożerne, więc przeznaczone dla ludzi o mocniejszych nerwach.

Do tego dużo roślin pływających:
- Paprotnice
- Limnobium gąbczaste
- Salwinia pływająca
- Pistia itp
Korzenie z licznymi zakamarkami dla ryb i pomiędzy nimi żabienice i aniubasy o dużych liściach.

Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany mogę polecić Ci kogoś kto ma niesamowite akwarium utrzymane w tym charakterze.