RE: 375l - absolutny brak pomysłu -
apri cort - 18.03.2009
A czy tak naprawdę ktoś z Was widział porządne akwa specjalnie dla skalarów zaaranżowane?? Ja takie chciałam, mam ryby a na szkło już nie stało, więc teraz ryby wędrują w świat...
RE: 375l - absolutny brak pomysłu -
Olek - 19.03.2009
Temat został wyczyszczony.
Jokeru na pewno czeka na jeszcze jakieś konkrety.

Więc kto się nie zniechęcił niech dalej ciągnie ten "cyrk".
RE: 375l - absolutny brak pomysłu -
Mao106 - 19.03.2009
może Aksolotle meksykańskie
RE: 375l - absolutny brak pomysłu -
BETTAmaniak - 19.03.2009
Cześć, a ogromny biotop Afryki? Kilka czerwieniaków Payneya, harem proporczykowców Gardnera, stado brzanek tygrysich? Fajnie by wyglądało jeszcze kilka zbrojników lamparcich... Jeszcze ciekawe są ryby wód słonawych: molinezje żaglopłetwe, ariusy Seemana, strzelczyki, srebrzyce Seby, żółtaczki cejlońskie i indyjskie, argusy... Pole do popisu wielkie. Albo stado złotych rybek. Można stworzyć ładny efekt akwariów w stylu Keirin... Pozdrawiam!
RE: 375l - absolutny brak pomysłu -
nefrete1 - 19.03.2009
A ja proponuje w tak sporym litrażu trzymac skład dla prawdziwych twardzieli:
- Motylowiec (Pantodon buchholzi)
- Trzciniak (Erpetoichthys calabaricus)
- Wielopłetwiec (Polypterus ornatipinnis)
- Nożowiec (Gymnotus tigre)
- Węgorek (Mastacembelus armatus)
Gatunki są mięso
żerne, więc przeznaczone dla ludzi o mocniejszych nerwach.
Do tego dużo roślin pływających:
- Paprotnice
- Limnobium gąbczaste
- Salwinia pływająca
- Pistia itp
Korzenie z licznymi zakamarkami dla ryb i pomiędzy nimi żabienice i aniubasy o dużych liściach.
Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany mogę polecić Ci kogoś kto ma niesamowite akwarium utrzymane w tym charakterze.