Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
[27l - Iwagium] Dziabag - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Galeria (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Forum: Zdjęcia akwariów (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Temat: [27l - Iwagium] Dziabag (/showthread.php?tid=25939)

1 2 3 4 5


RE: [27l - Iwagium] Dziabag - Dziabąg - 20.03.2011

Wczoraj zrobiłem lekką przycinkę, wyrównałem Eleocharis Parvula, dociąłem za długie listki Eleocharis Acicularis oraz lekko przyciąłem w celu nadania kształtu oraz pobudzeniu bocznych odnóży Ludwigia Arcuata.

Niestety w czwartek otrzymałem maila iż sklep z anglii nie dostarczy mi eleocharis vivpara
co się z tym wiąże plan zakrzewienia prawego tylnego planu oddala się o kolejne dni . Tym razem próbuję wysyłkę do Irlandii z allegro Sad mam nadzieję ze przeżyją Big Grin

Zdjęcie z przycinki na początku tematu Cool


RE: [27l - Iwagium] Dziabag - apri cort - 21.03.2011

Fajne bąbelki! Ładnie to wszystko zaczyna szumieć, tylko szkoda, że to takie małe akwa. Póki nie zarośnie prawie pod powierzchnię, sprzęt zawsze będzie rzucać się w oczy...


RE: [27l - Iwagium] Dziabag - Dziabąg - 21.03.2011

Wyjściem na to są szklane elementy filtra, znalazłem po całkiem fajnych cenach szklane akcesoria z Honk Kongu i Japoni, przypuszczalnie znajda się one w akwa wraz z szafeczką która będzie robiona pod zbiornik.
Dla przykładu podam że np taki szklany indykator CO2 kosztuje 35zł gdzie ADA to koszt około 200zł, szklany wlot to koszt około 50 zł a nie 120zł.


RE: [27l - Iwagium] Dziabag - Dziabąg - 05.04.2011

Witam ponownie. Trochę się zmieniło jeżeli chodzi o wyposażenie, doszedł szklany indyktor CO2 oraz szklany wlot filtra, grzałka zmieniła miejsce przez co elementy wyposażenia są teraz mniej widoczne. Na nie szczęście miałem problemy z bimbrownią i wdarł się mały glonek Smile gości on w akwarium do chwili obecnej, pocieszający jest fakt iż nie rozprzestrzenia się w zawrotnym tępie. Dawka co2 jest maksymalna jaką mogę dać, ale to nadal bimbrownia Sad. Butla będzie dopiero po świętach więc muszę jeszcze poczekać.


RE: [27l - Iwagium] Dziabag - Dziabąg - 21.04.2011

Witam serdecznie. Dołączam nowe zdjęcia zbiornika, akwarium zostało już przestawione na docelowe miejsce i postawione na półce. Zaszło parę zmian, dodałem Rotalia Vietnam oraz wymieniłem dwa kamienie. Walka z glonami wciąż trwa, co jest pocieszające glony zaczynają pomału zanikać z liści a nitki są coraz mniej widoczne.


RE: [27l - Iwagium] Dziabag - Dziabąg - 06.09.2011

Trochę mi się o was zapomniało ale i walka z glonami trwała bardzo długo za nim akwarium odzyskało dawną świetność.
Główną przyczyną całych problemów był niejaki filtr Resun CY-20, stracił on moc i nie poruszał wody ani lustra tak jak powinno to być robione, powstawał filtr a reszta to już wiadoma.
Wszystkie rośliny w akwarium to te które były posadzone od samego początku, Ludwiga rozrośnięta z 5 ocalałych łodyg Smile.
Czekam jeszcze na nowe świetlówki i sprawa czeka na kompletny zarost.
Neonki to tylko tymczasowi mieszkańcy, w przyszły, tygodniu wracają do domu Smile

Zdjęcia w pierwszym poście.


RE: [27l - Iwagium] Dziabag - Dziabąg - 08.09.2011

W pierwszym poście uaktualniłem parę informacji gdyby ktoś był zainteresowany Smile
Wszystko opisane na taki kolor

Zdjęcia oraz pierwszy post<-- klick Smile

Pozdrawiam


RE: [27l - Iwagium] Dziabag - DuH - 09.09.2011

Super! wszystko soczyste i zieloniutkie. 18.04 - ta kompozycja jest najciekawsza.


RE: [27l - Iwagium] Dziabag - apri cort - 09.09.2011

Jak się sprawuje taki duży kubeł w małym szkiełku?? Ja miałam ten filtr w 63l, teraz oddałam koleżance do 120l.
Nie mogę tu przeboleć braku trzeciego planu... Jeszcze gdyby z tyłu była jakaś górka, to może by to wyglądało jakoś, a tak zupełnie nie ma głębi... Co tu robić, co tu robić...........


RE: [27l - Iwagium] Dziabag - Dziabąg - 09.09.2011

DuH - Też mi się podobało ale dalej czułem nie dosyt no i ten atak glonów.

apri - kubełek jest super, chodzi tak na 80-85% mocy, żadnych problemów z taflą a i CO2 ładnie miesza nie robiąc ze zbiornika pralki Smile
Co tu robić? Jak pisałem kochana ta ludwiga to rozszczepki z paru uratowanych pędów, myślę że za około miesiąc będzie pełen trzeci plan z czerwonej ludwnini.
Jeżeli uda mi sie dostać na tej mojej biedawyspie jakiś ładny kamlot na tylny prawy róg to będzie ciekawiej.