Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Krewetki - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Krewetki w akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=48)
+--- Temat: Krewetki (/showthread.php?tid=7238)

1 2 3 4 5 6


RE: Krewetki - mnemic - 26.11.2008

Kamilka96 napisał(a):http://allegro.pl/item490570087_liscie_dla_krewetek_ketapang_duze_cale.html
możesz chyba te liście kupić dla Twoich krewetek...

Fajna sprawa, lubie próbować różnych rzeczy byc moze sie skusze Smile


RE: Krewetki - Mao106 - 26.11.2008

Można równiez zastosować liscie dębu Smile


RE: Krewetki - Kamil_eq - 26.11.2008

też sie podepnę do tematu czy red cherry można trzymać z kiryśnikiem ? a także z kosiarami ^^



z góry dzięki pozdrawiam


RE: Krewetki - Kejdi - 26.11.2008

wikiii napisał(a):Moje uwielbiają czasami sobie wszamać też gotowane brokułyBig Grin
Wcale im się nie dziwię Big Grin
Kamil_eq napisał(a):też sie podepnę do tematu czy red cherry można trzymać z kiryśnikiem ? a także z kosiarami ^^
Wykluczone... Sad


RE: Krewetki - mnemic - 26.11.2008

Kamil_eq napisał(a):też sie podepnę do tematu czy red cherry można trzymać z kiryśnikiem ? a także z kosiarami ^^



z góry dzięki pozdrawiam

Z kosiarkami nie widze problemu, ja mam z kosiarkami i jest ok. Ale widząc co wyrabia mój kiryśnik w 160l akwarium i jaki ma apetyt to chyba bym nie ryzykował Wink


RE: Krewetki - Kamil_eq - 26.11.2008

wiem że on ma mały otwór gębowy póki co (jak kirysek) ale nie wiem jaki będzie jak urośnie ale póki co jest bardzo spokojny pływa ze stadkiem kirysków przeszukując żwirek w poszukiwaniu pożywienia Wink wiem że na pewno nie zrobi nic krewetce której nie połknie "na raz" ale czy red cherry takie urosną mnemic wypowiedz sie po ty posiadasz red cherry i CHYBA dorosłego kiryśnika


RE: Krewetki - mnemic - 26.11.2008

no tak ale red cherry mam w 112l z neonkami i tam mam młode kosiarki, a kirysnika mam juz dosc sporego w 160l Smile. jak był mały to był spokojny teraz wariuje w tym akwa pluska woda przy powierzchni i robi sie agresywny jak sie wrzuca zarcie Smile odgania wszystkie ryby i chciałby sam wszystko wszamać. Taki wiekszy jak mój to by potraktował krewetke jak zywy pokarm Wink


RE: Krewetki - Kejdi - 26.11.2008

Żeby ukatrupić krewetkę nie trzeba jej połykać w całości.
Kiryski powinny poradzić sobie z krewetkami bez większego problemu, kiryśniki tym bardziej.
Moje 'krewetkarium' założyłam bo chciałam w końcu mieć jakiś zbiornik bez glonów, krewetki z bocjami nie wchodziły w grę. Załadowałam do 60 l krewetki i bardzo małe kosiarki sztuk 4.
Niestety zauważyłam jedną z kosiarek pałaszującą krewetkowe ciało i natychmiast przerzuciłam wszystkie do 200 l.
Wszystko zależy od ryby, nawet jeśli żaden z wyżej wymienionych gatunków nie ruszy dorosłych krewetek, to na maluchy z chęcią się skusi. Krewetki nie będą żyły wiecznie, więc wskazane jest aby się rozmnażały.
Ewentualnie w dużych zbiornika gęsto obsadzonych roślinnością można się pokusić o kosiarki razem z krewetkami, inaczej nie ryzykowałabym.
mnemic jak często widujesz swoje krewetki ? Na Twoim miejscu przerzuciłabym kosiarki do drugiego zbiornika a glony w 112 zostawiłabym tylko dla krewetek. Smile

pozdrawiam


RE: Krewetki - Kamil_eq - 26.11.2008

oki rozumiem dzięki za porady Smile


RE: Krewetki - mnemic - 26.11.2008

wiesz co Kejdi, mam naprawde juz dużo roślin w tym akwarium i dośc sporo mchu na korzeniu. Widze krewetki ciągle jak spacerują po dnie hehehe i siedzą w tym mchu. Kosiarki śmigają przez wiekszosc czasu z neonami i razborami w środkowej i górnej strefie akwarium. Nie zauważyłem zeby sie interesowały redkami. Ale jeśli zobacze, że coś będzie nie tak to z pewnością je przerzuce Smile.
BTW--> jedna krewetka nosi juz chyba jajka z tego co widze Smile)