Pomoc w uratowaniu rybek - Wersja do druku
+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (
http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Szybkie pytanie, Szybka odpowiedź (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Temat: Pomoc w uratowaniu rybek (
/showthread.php?tid=39330)
RE: Pomoc w uratowaniu rybek -
Tole - 18.02.2015
to nie kwestia tylko parametrów, jest olbrzymi nadmiar materii organicznej którą należy usunąć bo jak ktoś wspomniał robi się takie właśnie szambo
RE: Pomoc w uratowaniu rybek -
Edyta0809 - 20.02.2015
Dziękuję za podpowiedzi. Zrobiłam w końcu"totalny restart".
Młode w większości przetrwały, starsze zresztą też a zbrojnik (niebieski -dopiero tutaj dowiedzialam się że tak się nazywa i że jak na moje zielone oko to ona) strasznie już brudzi..
Mąż odpuścił akwarium po ostatniej akcji a ja motywowana przez dzieci muszę od nowa je stworzyć. Teraz jest tylko woda i kilka ryb- bez kamyków, żwirku, skałek i całej flory, ktore wkońcu mąż wyrzucił. Na dodatek przed chwilą zobaczyłam na jednym mieczyku nalot na brzuchu jakby pleśń.
Proszę powiedzcie co dalej z tym mam robić.. Rece mi opadają bo ja jestem z tych co podziwiają akwaria a nie wiedzą co i jak ..
RE: Pomoc w uratowaniu rybek -
jpaul - 20.02.2015
Za bardzo podtruły się brudną wodą, widać odporność Mieczyka spadła na tyle, że dopadł go grzyb. Trzeba odizolować i dolać mu FMC (inna nazwa: Formisol). Tylko na jednej rybie to zauważyłaś?
Mogłabyś też wrzucić jakieś zdjęcie tej rybki.