Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Pomoc w uratowaniu rybek - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Szybkie pytanie, Szybka odpowiedź (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Temat: Pomoc w uratowaniu rybek (/showthread.php?tid=39330)

1 2


RE: Pomoc w uratowaniu rybek - Tole - 18.02.2015

to nie kwestia tylko parametrów, jest olbrzymi nadmiar materii organicznej którą należy usunąć bo jak ktoś wspomniał robi się takie właśnie szambo


RE: Pomoc w uratowaniu rybek - Edyta0809 - 20.02.2015

Dziękuję za podpowiedzi. Zrobiłam w końcu"totalny restart".
Młode w większości przetrwały, starsze zresztą też a zbrojnik (niebieski -dopiero tutaj dowiedzialam się że tak się nazywa i że jak na moje zielone oko to ona) strasznie już brudzi..
Mąż odpuścił akwarium po ostatniej akcji a ja motywowana przez dzieci muszę od nowa je stworzyć. Teraz jest tylko woda i kilka ryb- bez kamyków, żwirku, skałek i całej flory, ktore wkońcu mąż wyrzucił. Na dodatek przed chwilą zobaczyłam na jednym mieczyku nalot na brzuchu jakby pleśń.
Proszę powiedzcie co dalej z tym mam robić.. Rece mi opadają bo ja jestem z tych co podziwiają akwaria a nie wiedzą co i jak ..



RE: Pomoc w uratowaniu rybek - jpaul - 20.02.2015

Za bardzo podtruły się brudną wodą, widać odporność Mieczyka spadła na tyle, że dopadł go grzyb. Trzeba odizolować i dolać mu FMC (inna nazwa: Formisol). Tylko na jednej rybie to zauważyłaś?
Mogłabyś też wrzucić jakieś zdjęcie tej rybki.