[72l - start] Rutek315 - Wersja do druku
+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (
http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Galeria (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Forum: Zdjęcia akwariów (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Temat: [72l - start] Rutek315 (
/showthread.php?tid=34285)
RE: [72l - start] Rutek315 -
rutek315 - 04.12.2012
Saletra, miałem kiedyś czerwieniaki nawet mi się mnożyły, ale to stare czasy.
Klosek, widocznie nie chodziło u Ciebie o obsadę tylko o coś innego, może parametry wody i to nie koniecznie musiała być temperatura, mniejsza z tym.
Rybki są już u mnie 2 tygodnie i jak na razie wszystkie mają się świetnie.
A jeżeli chodzi o te temperatury o które się tak kłócicie, to powiem Wam, że już bardzo długo pracuję jako akwarysta w sklepie zoologicznym (już nie pierwszym), i widzę i wiem od hodowców, że wszystkie te ryby które są sprzedawane nie zawsze są hodowane tak jak wujek google mówi czy nie jedna książka, często są hodowane w za wysokich temperaturach, bo jak wiadomo w niższych częściej o choroby a hodowcy wolą temu zapobiegać, a o temperaturze w czasie transportu już nie powiem...
Dlatego te ryby które mamy nie zawsze są odławiane prosto z Amazonki czy z pól ryżowych, czy hodowane w podobny sposób jak w naturalnym środowisku się rozmnażają.
A jeszcze co do bojownika to czy wiecie, że tam gdzie przeważnie bojowniki syjamskie występują czyli na polach ryżowych i sadzawkach są takie skoki temperatur, że według niejednego akwarysty powinny już zdechnąć w takiej wodzie ?
Ja mam cały czas 26*C.
A co do akwarium to doszły nowe roślinki :
- Anubias Nana
- Alternatera Reineka
- Glossostigma elatinodes
Jutro powinienem mieć już aparat więc niedługo będą fotki nowe

Pozdrawiam
Wrzucam nowe fotki, dzisiaj robione

10.12.12
[attachment=20061]
[attachment=20056]
[attachment=20057]
[attachment=20058]
[attachment=20059]
[attachment=20060]
[attachment=20062]