RE: Pływający czyścik magnetyczny -
warson - 25.03.2011
Mam ten czyścik z termometrem, i powiem że kapitalna sprawa :-) nie trzeba łapami grzebać w akwa
RE: Pływający czyścik magnetyczny -
Madman - 06.06.2011
(25.02.2011, 15:26)maluch114 napisał(a): Jeśli będziesz sytematycznie czyścił szybę czyścikiem ( codziennie wieczorem ) to nie bedziesz miał problemu z glonami . Używam czyścika od dawna i nie mam kłopotu z zielonymi glonami,a tym bardziej z brudną szybą. Polecam tą sprytną maszynkę .
Dokładnie, codziennie wieczorkiem przelecieć szybę i mamy problem z głowy

Posiadam taki:
Aqua-Szut 10mm

Trochę wkurza jak za szybko ruszam i odczepi mi się druga część, spadnie na dno i trzeba grzebać za nim

Ale ogólnie swoją pracę wykonuje bardzo dobrze
RE: Pływający czyścik magnetyczny -
wisnia0384 - 06.06.2011
(06.06.2011, 23:08)Madman napisał(a): Dokładnie, codziennie wieczorkiem przelecieć szybę i mamy problem z głowy
Codziennie? A czego tak często?
RE: Pływający czyścik magnetyczny -
Lastmale - 07.06.2011
Troche inny model do szyb 8-10mm
Uploaded with
ImageShack.us
Raz w tygodniu wystarczy sie tym gadzetem pobawic
RE: Pływający czyścik magnetyczny -
nazar - 18.06.2011
Ja sie tym nie bawie bo zbrojnik i mapularie robią to za mnie i szyba czysta i tylko szkoda na to kasy było ;p
RE: Pływający czyścik magnetyczny -
mdhlodz - 21.07.2011
Zastanawiam się nad kupnem tego uber pro czyściwa. U mnie w malawi glony szybko się pojawiają. Akwarium ma czyszczone szyby raz w tygodniu, z podmianą wody. Przeważnie cz-pt bym miał obraz HD na weekend. Czyszczę zmywakiem do naczyń. Zalety to to, że jest dokładny i glony nawet te zielone można wycisnąć do jakiejś miseczki. a nie że się unoszą w wodzie. Z tym, że chciałbym coś co pozwoliło by mi utrzymać szybę czołową w HD przez cały tydzień. Musiałbym tym czyściwem jechać z 3 razy w tygodniu. Chyba nie jest to męczące jak moczenie grabi. Jaki polecacie do 240l 8mm ?
RE: Pływający czyścik magnetyczny -
kptchris - 27.03.2013
Witam,
Niedawno kupiłem taki czyścik:
http://allegro.pl/robizoo-czyscik-magnetyczny-super-mocny-m-10mm-i3101638199.html
Cena przystępna no i jest pływający.
Kluczem do sukcesu jest, jak to już ktoś wcześniej napisał, systematyczne czyszczenie. Jak szyba zarośnie na amen, ten gadżet już nie pomoże
U mnie przy czyszczeniu (żeby osiągnąć pożądany efekt, trzeba ruszać czyścikiem dosyć dynamicznie) podnoszą się z podłoża wszystkie syfy, także zaraz po operacji w akwa mały sajgon

Ma to też swoje zalety - mogę wtedy siatką wyłowić co większe pływające badziewie
Pozdrawiam!
RE: Pływający czyścik magnetyczny -
Kazek30 - 22.02.2014
Pozdrawiam. rzeczywiście fajny jest ten polecany przez Was ----------czyścik magnetyczny. Faktycznie jest to świetny gadżet dla każdego akwarysty. Wszystkiego najlepszego zyczę i jutro wejdę winny dział. Do zobaczenia..................................
RE: Pływający czyścik magnetyczny -
xKrychx - 22.02.2014
Ja mam czyścik i raz na tydzień-dwa czyszczę szybę z glonów i nie ma problemu wszystko ładnie zchodzi
RE: Pływający czyścik magnetyczny -
Kazek30 - 23.02.2014
Pozdrawiam. Fajne odpowiedzi an zadane pytanko. Pływający czyścik magnetyczny - fajna rzecz, warto kupić. wszystkich pozdrawiam iw przyszłym tygodniu wejdę w fachowy- inny dział. Zobaczycie mój fachowy artykuł. Pa kochani............