Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Pływający czyścik magnetyczny - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Wybrane marki i produkty dla akwarystów (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Forum: Gadżety akwarystyczne (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=58)
+--- Temat: Pływający czyścik magnetyczny (/showthread.php?tid=25567)

1 2 3


RE: Pływający czyścik magnetyczny - warson - 25.03.2011

Mam ten czyścik z termometrem, i powiem że kapitalna sprawa :-) nie trzeba łapami grzebać w akwa Tongue


RE: Pływający czyścik magnetyczny - Madman - 06.06.2011

(25.02.2011, 15:26)maluch114 napisał(a):  Jeśli będziesz sytematycznie czyścił szybę czyścikiem ( codziennie wieczorem ) to nie bedziesz miał problemu z glonami . Używam czyścika od dawna i nie mam kłopotu z zielonymi glonami,a tym bardziej z brudną szybą. Polecam tą sprytną maszynkę .

Dokładnie, codziennie wieczorkiem przelecieć szybę i mamy problem z głowySmile
Posiadam taki:
Aqua-Szut 10mm

Trochę wkurza jak za szybko ruszam i odczepi mi się druga część, spadnie na dno i trzeba grzebać za nimSmile Ale ogólnie swoją pracę wykonuje bardzo dobrzeSmile


RE: Pływający czyścik magnetyczny - wisnia0384 - 06.06.2011

(06.06.2011, 23:08)Madman napisał(a):  Dokładnie, codziennie wieczorkiem przelecieć szybę i mamy problem z głowySmile
Codziennie? A czego tak często?


RE: Pływający czyścik magnetyczny - Lastmale - 07.06.2011

Troche inny model do szyb 8-10mm


Uploaded with ImageShack.us

Raz w tygodniu wystarczy sie tym gadzetem pobawic


RE: Pływający czyścik magnetyczny - nazar - 18.06.2011

Ja sie tym nie bawie bo zbrojnik i mapularie robią to za mnie i szyba czysta i tylko szkoda na to kasy było ;p


RE: Pływający czyścik magnetyczny - mdhlodz - 21.07.2011

Zastanawiam się nad kupnem tego uber pro czyściwa. U mnie w malawi glony szybko się pojawiają. Akwarium ma czyszczone szyby raz w tygodniu, z podmianą wody. Przeważnie cz-pt bym miał obraz HD na weekend. Czyszczę zmywakiem do naczyń. Zalety to to, że jest dokładny i glony nawet te zielone można wycisnąć do jakiejś miseczki. a nie że się unoszą w wodzie. Z tym, że chciałbym coś co pozwoliło by mi utrzymać szybę czołową w HD przez cały tydzień. Musiałbym tym czyściwem jechać z 3 razy w tygodniu. Chyba nie jest to męczące jak moczenie grabi. Jaki polecacie do 240l 8mm ?


RE: Pływający czyścik magnetyczny - kptchris - 27.03.2013

Witam,

Niedawno kupiłem taki czyścik:
http://allegro.pl/robizoo-czyscik-magnetyczny-super-mocny-m-10mm-i3101638199.html

Cena przystępna no i jest pływający.

Kluczem do sukcesu jest, jak to już ktoś wcześniej napisał, systematyczne czyszczenie. Jak szyba zarośnie na amen, ten gadżet już nie pomoże Smile

U mnie przy czyszczeniu (żeby osiągnąć pożądany efekt, trzeba ruszać czyścikiem dosyć dynamicznie) podnoszą się z podłoża wszystkie syfy, także zaraz po operacji w akwa mały sajgon Wink Ma to też swoje zalety - mogę wtedy siatką wyłowić co większe pływające badziewie Big Grin

Pozdrawiam!


RE: Pływający czyścik magnetyczny - Kazek30 - 22.02.2014

Pozdrawiam. rzeczywiście fajny jest ten polecany przez Was ----------czyścik magnetyczny. Faktycznie jest to świetny gadżet dla każdego akwarysty. Wszystkiego najlepszego zyczę i jutro wejdę winny dział. Do zobaczenia..................................


RE: Pływający czyścik magnetyczny - xKrychx - 22.02.2014

Ja mam czyścik i raz na tydzień-dwa czyszczę szybę z glonów i nie ma problemu wszystko ładnie zchodzi Smile


RE: Pływający czyścik magnetyczny - Kazek30 - 23.02.2014

Pozdrawiam. Fajne odpowiedzi an zadane pytanko. Pływający czyścik magnetyczny - fajna rzecz, warto kupić. wszystkich pozdrawiam iw przyszłym tygodniu wejdę w fachowy- inny dział. Zobaczycie mój fachowy artykuł. Pa kochani............