Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Gdzie postawić akwarium? - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Akwarystyka ogólnie (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Temat: Gdzie postawić akwarium? (/showthread.php?tid=23232)

1 2


RE: Gdzie postawić akwarium? - top2107 - 07.11.2010

(07.11.2010, 11:02)kacperkrzyz napisał(a):  Ale akwa stoi na jakiej małej powierzchni, co to jest te kilka kółek?Do tego plastik.

Wbrew pozorom rozwiązanie jest całkiem niezłe , przy takim postawieniu akwarium napewno nie wystąpią niebezpieczne naprężenia


RE: Gdzie postawić akwarium? - kacperkrzyz - 07.11.2010

Akwarium powinno stać całą powierzchnią dna i jeżeli powierzchnia jest nierówna to podłoże powinno się odpowiednio ugiąć(jak masz styropian pod akwa albo matę to jest ok), a taki plastik ci się nie ugnie.Na temat podstawki się nie wypowiem, nie chcesz zrozumieć to i tak nie zrozumiesz.


RE: Gdzie postawić akwarium? - kolcubuch - 07.11.2010

Moje akwaria zawsze stały na takowych podstawkach (450l też) i mimo, że kiedyś w mieszkaniu miałem strasznie krzywą podłogę i szafki się wyginały to akwa stało prosto.


RE: Gdzie postawić akwarium? - kacperkrzyz - 07.11.2010

No stało "prosto" ale naprężenia na jedną z szyb były większe, gdyby miało pod sobą styropian albo matę to by się odpowiednio ugięło podłoże i by nie było zbędnych naprężeń i ryzyka.


RE: Gdzie postawić akwarium? - kolcubuch - 07.11.2010

Ale taka podstawa jest miękka (przynajmniej dobrej jakości) i przystosowuje się do zbiornika.


RE: Gdzie postawić akwarium? - draxed - 07.11.2010

sam ma taka podstawka, akwa 80l (dł 60 szer 35 wys 45 )
akwa stoi na niej już dosyć długo i nic się nie stało.
Osobiście polecam takie rozwiązanie.


RE: Gdzie postawić akwarium? - kacperkrzyz - 07.11.2010

A jak jest elastyczna to przepraszam.Widziałem do tej pory tylko plastikowe, twarde.