Gdzie postawić akwarium? - Wersja do druku
+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (
http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Akwarystyka ogólnie (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Temat: Gdzie postawić akwarium? (
/showthread.php?tid=23232)
RE: Gdzie postawić akwarium? -
top2107 - 07.11.2010
(07.11.2010, 11:02)kacperkrzyz napisał(a): Ale akwa stoi na jakiej małej powierzchni, co to jest te kilka kółek?Do tego plastik.
Wbrew pozorom rozwiązanie jest całkiem niezłe , przy takim postawieniu akwarium napewno nie wystąpią niebezpieczne naprężenia
RE: Gdzie postawić akwarium? -
kacperkrzyz - 07.11.2010
Akwarium powinno stać całą powierzchnią dna i jeżeli powierzchnia jest nierówna to podłoże powinno się odpowiednio ugiąć(jak masz styropian pod akwa albo matę to jest ok), a taki plastik ci się nie ugnie.Na temat podstawki się nie wypowiem, nie chcesz zrozumieć to i tak nie zrozumiesz.
RE: Gdzie postawić akwarium? -
kolcubuch - 07.11.2010
Moje akwaria zawsze stały na takowych podstawkach (450l też) i mimo, że kiedyś w mieszkaniu miałem strasznie krzywą podłogę i szafki się wyginały to akwa stało prosto.
RE: Gdzie postawić akwarium? -
kacperkrzyz - 07.11.2010
No stało "prosto" ale naprężenia na jedną z szyb były większe, gdyby miało pod sobą styropian albo matę to by się odpowiednio ugięło podłoże i by nie było zbędnych naprężeń i ryzyka.
RE: Gdzie postawić akwarium? -
kolcubuch - 07.11.2010
Ale taka podstawa jest miękka (przynajmniej dobrej jakości) i przystosowuje się do zbiornika.
RE: Gdzie postawić akwarium? -
draxed - 07.11.2010
sam ma taka podstawka, akwa 80l (dł 60 szer 35 wys 45 )
akwa stoi na niej już dosyć długo i nic się nie stało.
Osobiście polecam takie rozwiązanie.
RE: Gdzie postawić akwarium? -
kacperkrzyz - 07.11.2010
A jak jest elastyczna to przepraszam.Widziałem do tej pory tylko plastikowe, twarde.