Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Początkujacy potrzebuje pomocy - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Akwarystyka ogólnie (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Temat: Początkujacy potrzebuje pomocy (/showthread.php?tid=23220)

1 2 3 4


RE: Początkujacy potrzebuje pomocy - Pysia - 06.11.2010

(06.11.2010, 14:31)bartox321 napisał(a):  ale wlasnie ten plyn niebieski jest do tego zeby woda nie musiala stac 24h i tak na tym pisze
moja mama upiera sie na neonkach bo ona chce male i ladne Tongue
niewiem sproboje ja naciagnac na jakies inne :Big Grin
Jezeli Twoja mama nie potrafi zrozumieć, że niektóre gatunki ryb wymagania mają takie a inne- inne to chyba na Tobie ciąży odpowiedzialność nauczenia jej tego Wink Lepiej późno niż wcale Wink
Pokaż mamie Boraras Brigittae- są duzo ładniejsze od neonków. No i neony to dość delikatne rybki wbrew pozorom.... I nie są małe jak dorosną.
Napis na płynie niebieskim służy do tego aby napchać kase komuś kto też niebieski plyn produkuje Wink Po prostu dajesz się " nabijać w butelke" kupując to Big Grin


RE: Początkujacy potrzebuje pomocy - dukerocky - 06.11.2010

Tja przyznaję że nie zauważyłem że to AmazoniaWink
Żadnej chemii do akwarium nie lej. Wszystkie cud uzdatniacze to pic na wodę fotomontaż... Woda odstana w wiadrze 24h i możesz lać śmiałoWink


RE: Początkujacy potrzebuje pomocy - bartox321 - 06.11.2010

troche sie zdenerwowala jak jej powiedzialem ze mowicie zeby nie kupowac neonkow a boraras jej sie nie podobaja XD
wlasnie jade do sklepu po glonojada i jakies rybki


RE: Początkujacy potrzebuje pomocy - apri cort - 06.11.2010

No i nic nie rozumiesz, z tego co się pisze do Ciebie?? Masz poczekać, aż zbiornik dojrzeje!! Żadnego glonojada! Miały być fotki akwa i gdzie są??
Wpuścisz ryby do wody, w której jest zabójcze stężenie związków azotowych i nawozów tyle, że im macki wyrosną i będzie potem płacz!
Czekaj jeszcze 2 tyg z rybami aż się zbiornik ustabilizuje.


RE: Początkujacy potrzebuje pomocy - bartox321 - 06.11.2010

no ja to rozumiem ale moja mama nie :X to jej akwarium a ona mowi ze chociaz glonojada bo jest brudna szyba od srodka i on wysprzata ;x
nie mam aparatu chwilowo moge zrobic telefonem xd
jak teraz wrzuci rybki to zdechna? zanieczysci to jakos wode? : P
Ok fotki zrobione zaraz będą w głownym poscie


RE: Początkujacy potrzebuje pomocy - apri cort - 06.11.2010

Glonojad czyli pewnie zbrojnik niebieski to nie śmieciarka. Od sprzatania akwa to jest właściciel, więc niech mama zakasa rękawy i przetrze szybę nową gąbką do naczyń.


RE: Początkujacy potrzebuje pomocy - bartox321 - 06.11.2010

fotki juz sie laduja na serwisie, moga byc waciki? i ten szaro brazowy osad na roslinach jest nie grozny?
plywaja mi listki od jakiejs rosliny lodygowej czyzby zdychala?


RE: Początkujacy potrzebuje pomocy - PrzemekS - 06.11.2010

Jeżeli glonojadem nazywacie zbrojnika niebieskiego, to poinformuj mamę, że ten zbiornik jest dla niego za mały. I należy też tutaj zaznaczyć, że nie wszystkie "glonojady" żywią się glonami.
Powiedz mamie, że ten osad to nie glony i glonojad nic nie pomoże Smile
Tak, jest wysoce prawdopodobne, że ryby wpuszczone teraz umrą lub zachorują. Możesz też mieć zmasowany atak glonów, bo może nie być w akwarium jeszcze bakterii, które przerobią odchody ryb.


RE: Początkujacy potrzebuje pomocy - bartox321 - 06.11.2010

fotki sa juz w 1 poscie sorry ale mialem tylko telefon pod reka Tongue
moze widac troche tego osadu wiec ocencie co to jest


RE: Początkujacy potrzebuje pomocy - apri cort - 06.11.2010

Z tego co widzę to są wymagające gatunki które potrzebują odpowiedniego światła, nawożenia i CO2.
Ustaw filtr na max, niech się woda klaruje. A Ty w tym czasie poczytaj o pielęgnacji roślin i rób podmiany jakieś 10l co drugi dzień. Na wodę odstaną bez żadnej chemii.