Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Wkłady do filtrów Barracuda - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Wybrane marki i produkty dla akwarystów (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Forum: Wkłady Barracuda (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=55)
+--- Temat: Wkłady do filtrów Barracuda (/showthread.php?tid=21214)

1 2 3


RE: Wkłady do filtrów Barracuda - wolfik - 25.07.2010

Szukam jeszcze jednej osoby do przetestowania wkładu Blue 70.
Zainteresowane osoby proszę o zgłaszanie się do mnie na PW.
Warunki:
- zapewnienie dobrych warunków do testów, czyli odpowiednio duże NO2 i/lub NO3, czyli musisz mieć w akwarium problem z azotanami i azotynami Smile
- opisanie swojego testu w tym dziale na forum, włącznie ze zdjęciami i wnioskami


RE: Wkłady do filtrów Barracuda - Spin - 16.08.2010

"- Barracuda Pink do redukcji fosforanów i organiki"
A co to jest organika?
Poproszę o wyjaśnienie.


RE: Wkłady do filtrów Barracuda - wolfik - 16.08.2010

białko, tłuszcz, cukier, chelaty


RE: Wkłady do filtrów Barracuda - katecheta22 - 18.08.2010

A gdzie to można kupić???
No i za ile Smile


RE: Wkłady do filtrów Barracuda - wolfik - 18.08.2010

jak przeczytasz dokładnie pierwszy post to wszystko stanie się jasne Smile
A najlepiej przeczytaj cały wątek, żeby zapoznać się z wieloma ważnymi informacjami o Barracudzie Smile


RE: Wkłady do filtrów Barracuda - Spin - 18.08.2010

Czyli kolejny cudowny środek na wszystko..."i krawaty wiąże".
Przypomina mi się zestaw uzdatniaczy do wody, wlewasz to ,śmo i tamto i włala! Z gnojowicy robisz górski pachnący strumień.
Nie tak dawno przebojem ogórkowym był zdaje się zeolit czy cuś tam innego cudownego.
A powiadają ludzie że cudów nie ma Smile


RE: Wkłady do filtrów Barracuda - wolfik - 18.08.2010

po to robimy testy, żeby nikt takich głupot nie wypisywał


RE: Wkłady do filtrów Barracuda - Spin - 18.08.2010

Jak już bawisz się w testowanie to przepuść wodę jeszcze przez węgiel aktywowany dla porównania (ta sama objętość złoża).


RE: Wkłady do filtrów Barracuda - wolfik - 21.08.2010

Celem?
Węgiel nie będzie skutecznie wchłaniał tego samego wachlarza substancji co żywice jonowymienne, na dodatek nie jest w stanie robić tego selektywnie.
Nie da się go regenerować oraz po przepełnieniu zaczyna oddawać to co wcześniej wchłonął - stare wchłonięte cząsteczki są wypłukiwane i na ich miejsce wpadają nowe.

Adsorpcja to nie to samo co wymiana jonowa.


RE: Wkłady do filtrów Barracuda - Lozin - 14.12.2010

kupiłem 2 tyg temu Barracuda Red 200 żeby zbić PO4 poprzednio miałem wkład z JBL który działał bez problemu natomiast ten po tygodniu pracy nie obniżył ani trochę,Zastosowałem kupiony też regenerant w/g instrukcji, minął tydzień i dalej nic.
Akwa 200L filtr EHEIM PROFESSIONEL 2224