[72l - start] Rutek315 -
rutek315 - 22.11.2012
Witam serdecznie wszystkich. Chciałbym przedstawić początki mojego akwarium 72L, w tym momencie to bardzie ogólne jest ale zamierzenie jest na małego holendra. Akwarium zalane 25 października 2012, fauna wpuszczona 21 listopada 2012.
Wymiary: 60x30x40 (72L)
Oświetlenie: przerobiona pokrywa Juwela, świetlówka t8 15 W Day-lite + oświetlenie Ledowe o mocy imitowanego światła około 50 W (w rzeczywistości pobór mocy ponad połowę mniejszy), światło białe zimne. W przyszłości planuję dorzucić jeszcze jedną świetlówkę Juwel Color-lite 15W i ewentualnie zamienić połowę Ledów na białe o barwie ciepłej.
Sprzęt:
Grzałka Ferplast 100 W z termostatem
Filtr Aquael Uni Filter UV500, plus jeszcze chwilowo jest Filtr Aquael FAN 3 (niedługo zostanie sam uni filter)
Wiem, że te filtry i grzałka nie wyglądają zbyt estetycznie, ale mam zamiar kupić albo samemu zrobić maskownicę.
Podłoże: żwir naturalny o gradacji 1mm-5mm + kule JBL Kugeln Balls
Nawożenie: Aqua-art Classic, Aqua-art Ferro, Aqua-art Micro Red + Bimbrownia CO2
Flora:
- vallisneria torta
- ceratopteris thalicroides
- rotala rotundifolia
- cabomba furcata
- cryptocoryne parva
- Java moss
- echinodorus bleheri
- eleocharis acicularis
W przyszłości będzie jeszcze:
- eleocharis japan
- hemianthus callitrichoides
- alternatera reineka
- glossostigma elatinoides
- pogostemon stellatus
- i ewentualnie jakiś anubias może coffeefolio
Fauna:
- 15x neon inessa
- 1+3x bojownik syjamski
- 1x cambarellus patzcuarense (rak pomarańczowy)
- 20x anentome helena
- 6x ampularia (ale już niedługo, helenki już się za nie biorą)
W przyszłości planuję dokupić raczków.
Parametry wody (testy JBL):
Ph ~ 6,7
Gh ~ 5°n
KH ~ 7°n
Co2 ~ 15mg/l
NO3 ~ 9mg/l
Przepraszam za jakość zdjęć, robione telefonem ale niedługo już wstawię nowe, lepsze tylko muszę pożyczyć aparat
[attachment=19947]
[attachment=19946]
[attachment=19945]
Proszę o komentarze i jak zwykle o krytykę ;]
RE: [72l - start] Rutek315 -
klosek - 23.11.2012
Schowaj filtr za nurzańca to po 1
po 2 bojki z neonami inesia nie mogą być wymień neony na razbory
po 3 kup helenką świderki bo helenek masz ich zdecydowanie za dużo
RE: [72l - start] Rutek315 -
rutek315 - 23.11.2012
(23.11.2012, 13:18)klosek napisał(a): Schowaj filtr za nurzańca to po 1
po 2 bojki z neonami inesia nie mogą być wymień neony na razbory
po 3 kup helenką świderki bo helenek masz ich zdecydowanie za dużo
1. Nie schowam za nurzańca, bo nie chcę, filtr i grzałka ma być po tej stronie, więc pewnie zrobię maskownicę albo poczekam aż żabienica urośnie.
2.Dlaczego według Ciebie bojowniki nie mogą być z neonami ? Inny biotop ? To nie ma znaczenia, bo to nie jest akwarium biotopowe, mają się dobrze i nie widzę przeszkód, żeby trzymać je razem.
3.Wystarczą im na razie winniczki, a poźniej będą jadły resztki karmy.
RE: [72l - start] Rutek315 -
klosek - 23.11.2012
Inny biotop to raz, ale najważniejsze jest to że neony powinny żyć w temperaturze do 25 stopni a bojowniki 28 29 stopni no ale na pewno wiesz wszystko lepiej.
RE: [72l - start] Rutek315 -
Kroczek33 - 23.11.2012
ładny zbiornik .
RE: [72l - start] Rutek315 -
Dawid N - 24.11.2012
Multi kulti się nie sprawdza, wymień neony na jakieś razbory bo Klosek dobrze gada
RE: [72l - start] Rutek315 -
rutek315 - 25.11.2012
Hm... Nie, mówię ze wiem lepiej chociaż akwarystyką zajmuję się od lat. Jeżeli chodzi o obsadę to muszę przemyśleć. Możliwe że w przyszłości będą furcatusy. Ale o ile wiem z regulaminu to tutaj nie jest dział dobierania obsady ryb

Niedługo wrzucę ładniejsze fotki baniaka. Pozdrawiam
RE: [72l - start] Rutek315 -
Saletra - 29.11.2012
(23.11.2012, 20:12)klosek napisał(a): Inny biotop to raz, ale najważniejsze jest to że neony powinny żyć w temperaturze do 25 stopni a bojowniki 28 29 stopni no ale na pewno wiesz wszystko lepiej.
Nie, ty wiesz najlepiej bo przecież wiesz wszystko z google
Neonki możesz trzymać z bojkami,ale temperatura musi mieć między 25 a 26C. A neonki niektóre podjadają płetwy bojkom, inne nie , dużo ma też do znaczenia ubarwienie bojka. Jak massz czerwonego zazwyczaj wraca obszarpany...
Zbiornik bardzo ładny, ale wolałbym jakbyś miał parke ryb których masz na avatarze (Konglijskie są przepiękne)
RE: [72l - start] Rutek315 -
klosek - 29.11.2012
Za to ty jesteś "specem" w akwarystyce....
Albo bojki albo neony zaczną w końcu chorować przez nieodpowiednie warunki w akwarium, miałem takie połączenie.
RE: [72l - start] Rutek315 -
Dawid N - 29.11.2012
(29.11.2012, 00:41)Saletra napisał(a): (23.11.2012, 20:12)klosek napisał(a): Inny biotop to raz, ale najważniejsze jest to że neony powinny żyć w temperaturze do 25 stopni a bojowniki 28 29 stopni no ale na pewno wiesz wszystko lepiej.
Nie, ty wiesz najlepiej bo przecież wiesz wszystko z google 
Neonki możesz trzymać z bojkami,ale temperatura musi mieć między 25 a 26C. A neonki niektóre podjadają płetwy bojkom, inne nie , dużo ma też do znaczenia ubarwienie bojka. Jak massz czerwonego zazwyczaj wraca obszarpany...
Zbiornik bardzo ładny, ale wolałbym jakbyś miał parke ryb których masz na avatarze (Konglijskie są przepiękne)
25 i pół *C może być?