[27l - Iwagium] Dziabag -
Dziabąg - 02.03.2011
Tak więc przyszła pora na drugi zbiornik, został on założony 28.02.2011 i o to on:
Dane zbiornika:
Kamienie sam zbierałem, wyszorowałem, w solance wygotowałem oraz sprawdziłem octem. Suma sumarum zdały testy i znalazły się w akwarium.
Parametry wody:
02.03.2011
NO3 - 0
NO2 - 0
GH - 8
KH - 3
PH - 6,4
Wymiary:
30x30x30 ze szkła OptiWhite,
Grzanie:
Aquael Easy Heater 25W,
Filtr:
Zewnętrzny, Resun CY-20 200l/h -
Wymieniony na Aquael Minikani 120 350l/h ,
Oświetlenie:
33W 22500k, 3x Aquael DecoLight 11W,
2xPlant 8000k
1xSunny 6500k
Cykl
8:00-20:00 Sunny
8:30-19:30 I Plant
9:00-19:00 II Plant
Podłoże:
Amazonia 2l - spodnia warstwa,
Shirakura RedBee Sand 1l - górna warstwa,
Nawożenie:
JBL Ferropol 24h,
JBL Ferropol - przy zalaniu, prawdopodobnie będę podawał przy każdej podmianie.
CO2 butla 2KG
ADA BrightK
ADA Step2
Rośliny:
Eleocharis parvula - pierwszy plan przed kamieniami,
Eleocharis acicularis - prawa oraz po części lewa strona
Ludwigia arcuata - tył,
Tak to się zaczęło. Zdjęcia z 28.02.2011:

,

,

,

,
Pierwszy tydzień. Zdjęcia z 7.03.2011:

,

,

,

,
Drugi tydzień. Zdjęcia z 14.03.2011:

,

,
Przycinka. Zdjęcie z 19.03.2011:
Trzeci tydzień. Zdjęcie z 21.03.2011:

,

,

Czwarty tydzień. Zdjęcia po lekkiej przycince robione 28.03.2011:

,

,
Piaty tydzień. Zdjęcia z 04.04.2011:

,

,
Siódmy tydzień. Zdjęcia z 18.04.2011:

,

,
Zdjęcia po kompletnym zlikwidowaniu glonów, oraz z nowym osprzętem. Zdjęcia z 5-6.09.2011:

,

,

,

,
Pełna galeria
RE: [27l - Iwagium] Dziabag -
Bulkas - 02.03.2011
Fajnie się zapowiada. Chociaż można by się pokusić o jeszcze jakiś inny gatunek rośliny (może Eleocharis na tył?) i koniecznie białe tło
RE: [27l - Iwagium] Dziabag -
zziom997 - 02.03.2011
fajnie się zapowiada

będą jakieś rybki typu bojek?
RE: [27l - Iwagium] Dziabag -
Katherine - 02.03.2011
Akwa fajnie urządzone widać że miałeś pomysł ;D Jak napisał Bulkas koniecznie białe tło jakieś z tyłu bd wyglądało bosko
RE: [27l - Iwagium] Dziabag -
susel - 02.03.2011
Profesjonalne akwarium.Pozazdrościć

Choć ja bym dał inne ułożenie jednej ze skałek
RE: [27l - Iwagium] Dziabag -
Dziabąg - 02.03.2011
Dziękuję za miłe komentarze no i ciesze się że cieszy oko już na wstępie.
Bulkas:
Czekam na Eleocharis vivipara, białe tło będzie jak akwarium trafi na właściwe miejsce.
zziom997:
Jeżeli chodzi o faunę, to mam zamiar wpuścić krewetki, nie mam jeszcze nic konkretnego na myśli. Bojek był w planach, wszystko jednak wyjdzie za jakiś miesiąc.
RE: [27l - Iwagium] Dziabag -
nefrete1 - 02.03.2011
A ja bym 3 kamień od lewej ustawiła w drugą stronę. No i te butelki może da się jakoś zamaskować/schować.

Ogólnie to nieźle się zapowiada
RE: [27l - Iwagium] Dziabag -
Dziabąg - 03.03.2011
Istnieje szansa że jak znajdę ciekawe kawałki na kolejnej wycieczce po klifach to wymienię te dwie największe skałki. Butelki jak i filtr będą nie widoczne, akwarium docelowo ma być w innym pomieszczeniu. Końcówki ssąca i wylotowa wymienię na szklane, ale to wszystko dopiero po przestawieniu zbiornika.
Każdy komentarz co do ustawienia kamyków daje mi nowe poglądy oraz wizję, aż mnie świerzbi żeby łapki zamoczyć

. Lecz ja dam zbiornikowi rozkwitnąć i potem będę wprowadzał poprawki, zielsko pokarze co trzeba zmienić
RE: [27l - Iwagium] Dziabag -
nefrete1 - 03.03.2011
(03.03.2011, 00:02)Dziabąg napisał(a): Lecz ja dam zbiornikowi rozkwitnąć i potem będę wprowadzał poprawki, zielsko pokarze co trzeba zmienić 
Noooooooooooooo Dziabąg bardzo słuszne podejście

Czekam zatem cierpliwie na rozwój sytuacji.
RE: [27l - Iwagium] Dziabag -
Sebancisz - 03.03.2011
Powiedz mi jak sprawuje się ten szklany dyfuzor. Ktoś mi odradzał takie urządzenie przy bimbrowni twierdząc, że jest w niej za słabe ciśnienie do takiego dyfuzora.