Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Pływający czyścik magnetyczny - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Wybrane marki i produkty dla akwarystów (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Forum: Gadżety akwarystyczne (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=58)
+--- Temat: Pływający czyścik magnetyczny (/showthread.php?tid=25567)

1 2 3


Pływający czyścik magnetyczny - bosman nowicki - 15.02.2011

Czyścik magnetyczny to gadżet dla każdego akwarysty. Przydaję się zwłaszcza tym co bardziej leniwym, gdyż można go używać w dowolnym momencie bez konieczności moczenia rąk. Przeważnie zbudowany jest z dwóch części, głowicy którą umieszczamy w akwarium oraz rączki która znajduje się po naszej stronie. Obydwie części posiadają wbudowane magnesy dzięki którym przyciągają się ułatwiając operowanie czyścikiem. Powierzchnia przylegająca do szyby w głowicy wyłożona jest szorstkim materiałem który odpowiada za oczyszczanie z glonów i miękkim od strony rączki który usuwa drobne zabrudzenia.



Sprzedawane obecnie czyściki magnetyczne są skonstruowane w ten sposób, że głowica jest niezatapialna dzięki czemu bez problemu możemy przełożyć czyścik na kolejną zabrudzoną szybę.

Dodatkowo dla gadżeciaży niektóre czyściki posiadają wbudowany termometr cyfrowy.




RE: Pływający czyścik magnetyczny - zolwikk - 15.02.2011

Pływający tez mam
Z tym termometrem to fajny.

ps. są też takie magnetyczne nie pływające z sznurkiem do tego strasznie ciężki (szkoda gadać miałem to kupione lecz oddałem)


RE: Pływający czyścik magnetyczny - Malutki - 16.02.2011

Te czyściki są dobre, ale usuwają tylko te delikatne glony z szyby, tych mocniejszych nie dadzą rady wyczyścić, a jedynie je pogłaszczą Smile


RE: Pływający czyścik magnetyczny - mikczuk95 - 20.02.2011

Mam taki czyścik od 3 lat. Malutki ma rację. Zielonego "pyłku" nie doczyszczą. Zdecydowanie preferuję szczoteczkę do zębów.


RE: Pływający czyścik magnetyczny - nefrete1 - 25.02.2011

Kuuuuurcze, a ja się napaliłam na ten gadżet, bo mam dosyć ślęczenia z żyletką na patyku.

Szczoteczką do zębów to czyszczę swoje 22l, ale 240 to sobie nie wyobrażam
Tongue


RE: Pływający czyścik magnetyczny - maluch114 - 25.02.2011

Jeśli będziesz sytematycznie czyścił szybę czyścikiem ( codziennie wieczorem ) to nie bedziesz miał problemu z glonami . Używam czyścika od dawna i nie mam kłopotu z zielonymi glonami,a tym bardziej z brudną szybą. Polecam tą sprytną maszynkę .


RE: Pływający czyścik magnetyczny - Bulkas - 11.03.2011

Mam od dawna czyścik, ale lepiej mieć i żyletkę i to. Tym tylnej szyby nie wyczyści, z bocznymi też są problemy. Poza tym tym tych zielenic w formie kropek nie usunie. Dodatkowo trzeba bardzo uważać, żeby żwirek nie dostał się między czyścik a szybę, bo strasznie rysuje się szyba.


RE: Pływający czyścik magnetyczny - KrzysztofOt - 11.03.2011

A jak takie czyściki sprawdzają się na zbiornikach profilowanych?


RE: Pływający czyścik magnetyczny - maksiu85 - 11.03.2011

Mam dwa czyściki.
Pierwszy firmy Trixie aqua pro Magnet Scheibenreiniger (co za nazwa)
to ten pierwszy w pierwszym poście tematu. W moim odczuciu nie nadaje się do niczego. Ma słaby magnes i niewygodnie się trzyma. Czesto wpadał do wody i trzeba go wyciągać co jest irytujące. Cena coś koło 25zł. Po jednym dniu schowałem go do szafki. Generalnie nie polecam

Drugi Hailea pływający z regulacją mocy docisku. Bardzo fajny wygodny sprzęt. Ma czarny kolor i nie rzuca się przez to w oczy. Dość dobrze radzi sobie z glonami. Da akwa o szybach 8mm polecam model do 10mm. Raczej nie odpadnie od szyby, a nawet jeśli to nie trzeba po niego siegać na dno akwarium. Cena od 12 do 30zł (zależne od rozmiaru). Bardzo mocno trzyma i można bez obaw szybko przemieszczać go po ściankach akwarium. Polecam

Generalnie tego typu czyściki są dobre do codziennej pielęgnacji zbiornika.
Jeśli chodzi o 'mocniejsze' glony to lepiej użyć np starej karty magnetycznej, telefonicznej (takiej plastikowej). Lepsza niż żyletka bo nie kaleczy Wink


RE: Pływający czyścik magnetyczny - marcinek - 25.03.2011

Mam czyścik i profil i normalnie bez przeszkód czyszczę.