Gdzie postawić akwarium? -
Hellen - 06.11.2010
Witam,
wiem, ze to pytanie moze pozostawiac sporo do zyczenia, ale czy jesli postawie akwarium 60litrowe na blacie ktory jest wezszy niz dno, to sama proszę się o pęknięcie?
To kwestia centymetra, ktory eliminuje mi wszystkie szafki, poza jedną, na której stoi juz 120, ale przeciez nie ustawie sobie jednego przed drugim..
RE: Gdzie postawić akwarium? -
Maciej_krakow - 06.11.2010
kurcze ciężko coś powiedzieć bo nikt ci odpowiedzialności za ew pęknięcie nie weźmie

1cm to mało, 60L to też mało ale ja bym zrobił jednak wszystko żeby było w porządku, tzn równo albo więcej niż dno.
pozdrawiam
RE: Gdzie postawić akwarium? -
kacperkrzyz - 06.11.2010
jak będzie wystawać po 0,5cm z obu stron to się przecież nic nie stanie... 60L to nie jest dużo.Daj pod to akwa tylko jakąś matę czy styropian.
RE: Gdzie postawić akwarium? -
apri cort - 06.11.2010
Albo może wala się w piwnicy jakiś stary blat, który możesz podłożyć.
RE: Gdzie postawić akwarium? -
Hellen - 06.11.2010
Parę miesięcy temu jak robiłam start 250 (dałabym sobie odciąć dowolną kończynę, że sprawdzałam to sto razy i było ok...) zrobiłam podłoże, wsadziłam rośliny, osprzęt, wlałam wodę, elegancko wszystko podłączyłam i padłam ze zmęczenia na dywan...
Skąd dokładnie zobaczyłam, że mi akwarium wystaje półtora centymetra nad szafkę (wymiar jest dobry i bladego pojęcia nie mam jak mogło mi się "przesunąć" skoro sama nie jestem w stanie go ruszyć nawet kiedy jest puste)
Tamto nie pękło, stało tak moze z dwie godziny, trzy licząc od początku nalewania do opróżnienia.
Co do tych 60 litrów stwierdziłam, że jednak za bardzo się boję, postawiłam na stoliku który teraz wydaje mi się mniej pewnym rozwiązaniem niż takie "wystawanie". Zdaje się mało osób ma tak głupie pomysły, żeby sprawdzać, czy postawione w ten sposób pęknie czy nie..
Z blatami próbowałam - te, które się nadawały już wykorzystane (chałupa zaczyna wyglądać jak stoisko targów akwarystycznych), wszystkie inne są złośliwie za wąskie, rozkręciłam nawet szafkę w nieodwracalny sposób - też tylko po to, żeby się przekonać, że są na tyle krzywe, żebym mogła mieć pewność, że prędzej czy później to pęknie.
Tak czy inaczej - dziękuję za rady.
RE: Gdzie postawić akwarium? -
Maciej_krakow - 06.11.2010
jakby pękło to się pochwal
RE: Gdzie postawić akwarium? -
Hellen - 06.11.2010
(06.11.2010, 23:19)Maciej_krakow napisał(a): jakby pękło to się pochwal 
Oczywiście. Tylko w razie czego mogę mieć kilka miesięcy obsuwy zanim zarobię na nowy komputer, bo jeśli coś mi tu pęknie to pa pa większość moich sprzętów elektronicznych.
RE: Gdzie postawić akwarium? -
Maciej_krakow - 06.11.2010
no to rzeczywiście mało osób ma tak głupie pomysły... ;p
RE: Gdzie postawić akwarium? -
draxed - 07.11.2010
a ja proponuje cos takiego
http://allegro.pl/podstawka-pod-akwarium-prosta-czarna-60x30-i1294403134.html
zwróć uwagę na dno podstawki .. ona da Ci ten 1 cm
RE: Gdzie postawić akwarium? -
kacperkrzyz - 07.11.2010
Ale akwa stoi na jakiej małej powierzchni, co to jest te kilka kółek?Do tego plastik.