Postów: 9
1
Dołączył: 03.03.2009
Mam akwarium 112L. Są w nim Zbrojnik niebieski i 2 sumiki szkliste co moge jeszcze w nim mieć???
Posiadam:
-filtr Aquael Fan 2 plus.
-grzałke (nie wiem nazwy)

-pokrywe z oświetleniem(2x15w)
I jedną żywą rośline ma chyba nazwe Gałęzatka
Z góry dziękuje za pomoc!
Pozdrawiam!
Postów: 1,219
38
Dołączył: 11.12.2008
Moja proponowana obsada:
1xZbrojnik Niebieski
10xSumik Szklisty
5xKirysek Spiżowy lub inny.
3xPilęgniczka Kakadu(samiec i 2samice)
Proponuje jeszcze zwiększyć ilość roślin. I dodać jakieś korzenie bo zbrojnik musi mieć korzenie. Zastanawiałeś się jeszcze nad zmianą filtra.
Pozdr.
Rafał
Postów: 459
41
Dołączył: 17.06.2008
Tak, zgodzę się z obsadą Hawk.
I koniecznie dołóż żywych roślin i jakiś ładny korzonek na środek.
Mógł byś pomyśleć nad własnoręcznym zrobieniem grot z kokosu.
Zbrojniki lubią w nich siedzieć i zjadać te "niteczki".
EDIT: A myślałeś nad Azją z domieszką Ameryki ?
Mozę tak:
1+2 Gurami Dwuplame/Mozaikowate
Stadko Razbor Klinowych
5xKrysek
1x Zbrojnik Niebieski
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.03.2009, 19:34 {2} przez
Adamx19.)
Postów: 9
1
Dołączył: 03.03.2009
A jakieś inne propozycje obsady???
Bardzo podobają mi się sumiki szkliste.
Postów: 1,219
38
Dołączył: 11.12.2008
Marcello napisał(a):A jakieś inne propozycje obsady???
Bardzo podobają mi się sumiki szkliste.
10xSumik Szklisty
8xKirysek Panda
1xZbrojnik Niebieski
2x P.Ramireza
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
A po co te ramirezki? Zrób prawie-Azję:
6x sum szklisty (10 to za dużo...)
harem prętnika karłowatego/trójbarwnego/bojownika (2 samice +samiec) - bo gurami trochę duże rosną
kiryski lub otoski kilka szt (np kiryski panda, przynajmniej nazwa azjatycka

Stadko razbor 12-15szt
zbrojnik może zostać.
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.03.2009, 18:47 {2} przez
apri cort.)
Postów: 1,219
38
Dołączył: 11.12.2008
apri cort napisał(a):A po co te ramirezki? Zrób prawie-Azję:
6x sum szklisty (10 to za dużo...)
harem prętnika karłowatego/trójbarwnego/bojownika (2 samice +samiec) - bo gurami trochę duże rosną
kiryski lub otoski kilka szt (np kiryski panda, przynajmniej nazwa azjatycka
Stadko razbor 12-15szt
zbrojnik może zostać.
Według mnie 10 to nie dużo jak na tak drobne ryby.
Gurami? Czemu nie? Harem(samiec i 2 samice) Spokojnie wystarczą na to akwarium.
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Przez to, że sumiki są przezroczyste, wydają się mniejsze, a przecież dorastają do prawie 10cm. Poleciłbyś stado innych 10cm ryb do takiego zbiornika?
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.03.2009, 19:10 {2} przez
apri cort.)
Postów: 9
1
Dołączył: 03.03.2009
A możecie wstawic fotke kiryska pandy?
Postów: 2,904
4
Dołączył: 11.01.2009
Sumy i gurami odpadają, nie polecajcie ich do takich zbiorników.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.03.2009, 21:17 {2} przez
Kaef.)