• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 112L
#1

Mam akwarium 112L. Są w nim Zbrojnik niebieski i 2 sumiki szkliste co moge jeszcze w nim mieć???
Posiadam:
-filtr Aquael Fan 2 plus.
-grzałke (nie wiem nazwy)Tongue
-pokrywe z oświetleniem(2x15w)

I jedną żywą rośline ma chyba nazwe Gałęzatka


Z góry dziękuje za pomoc!

Pozdrawiam!
#2

Moja proponowana obsada:
1xZbrojnik Niebieski
10xSumik Szklisty
5xKirysek Spiżowy lub inny.
3xPilęgniczka Kakadu(samiec i 2samice)

Proponuje jeszcze zwiększyć ilość roślin. I dodać jakieś korzenie bo zbrojnik musi mieć korzenie. Zastanawiałeś się jeszcze nad zmianą filtra.

Pozdr.

Rafał
#3

Tak, zgodzę się z obsadą Hawk.
I koniecznie dołóż żywych roślin i jakiś ładny korzonek na środek.
Mógł byś pomyśleć nad własnoręcznym zrobieniem grot z kokosu.
Zbrojniki lubią w nich siedzieć i zjadać te "niteczki".
EDIT: A myślałeś nad Azją z domieszką Ameryki ?
Mozę tak:
1+2 Gurami Dwuplame/Mozaikowate
Stadko Razbor Klinowych
5xKrysek
1x Zbrojnik Niebieski

"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki"





#4

A jakieś inne propozycje obsady???
Bardzo podobają mi się sumiki szkliste.
#5

Marcello napisał(a):A jakieś inne propozycje obsady???
Bardzo podobają mi się sumiki szkliste.


10xSumik Szklisty
8xKirysek Panda
1xZbrojnik Niebieski
2x P.Ramireza
#6

A po co te ramirezki? Zrób prawie-Azję:

6x sum szklisty (10 to za dużo...)
harem prętnika karłowatego/trójbarwnego/bojownika (2 samice +samiec) - bo gurami trochę duże rosną
kiryski lub otoski kilka szt (np kiryski panda, przynajmniej nazwa azjatyckaWink
Stadko razbor 12-15szt
zbrojnik może zostać.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#7

apri cort napisał(a):A po co te ramirezki? Zrób prawie-Azję:

6x sum szklisty (10 to za dużo...)
harem prętnika karłowatego/trójbarwnego/bojownika (2 samice +samiec) - bo gurami trochę duże rosną
kiryski lub otoski kilka szt (np kiryski panda, przynajmniej nazwa azjatyckaWink
Stadko razbor 12-15szt
zbrojnik może zostać.

Według mnie 10 to nie dużo jak na tak drobne ryby.Wink

Gurami? Czemu nie? Harem(samiec i 2 samice) Spokojnie wystarczą na to akwarium.
#8

Przez to, że sumiki są przezroczyste, wydają się mniejsze, a przecież dorastają do prawie 10cm. Poleciłbyś stado innych 10cm ryb do takiego zbiornika?

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#9

A możecie wstawic fotke kiryska pandy?
#10

Sumy i gurami odpadają, nie polecajcie ich do takich zbiorników.


Skocz do: