Regulamin Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Zasady korzystania i zamieszczania postów na forum:

1. Każdy post powinien być zamieszczony w specjalnie do tego przeznaczonym dziale tematycznym.
2. Każdy post w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu, a w przypadku galerii okazów - nazwe ryby.
3. Wszelkie posty nie spełniające zasad opisanych w punkcie nr 2 będą kasowane lub moderowane bez powiadomienia autora.
4. Wszelkie posty umieszczane w niewłaściwym dziale będą przenoszone przez moderatorów do właściwego działu bez powiadomienia autora.
5. Wszelkie posty nie spełniające w minimalnym stopniu zasad ortograficznych, interpunkcyjnych (wielkie litery na początku zdania, kropki) i pozbawione logicznej spójności będą kasowane lub moderowane bez powiadomienia autora.
6. W przypadku out of topic lub kłótni w topicku, który rozwijał się i nawiązywał do interesującego tematu, lub poruszał istotne kwestie, moderator ma prawo usunięcia kłótni lub pobocznego wątku bez informowania autorów usuwanych / edytowanych postów; moderator pozostawia jedynie adnotację w topicku o dokonaniu edycji / usunięcia części postów.
7. Wszelkie naruszenia netykiety (bezpośrednie publiczne obrażenie innego użytkownika) będą karane ostrzeżeniem. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać użytkownik zostanie ukarany banem czasowym lub stałym.
8. Wszelkie posty nie niosące ze sobą treści merytorycznej bedą kasowane przez moderatorów.
9. Wszelkie posty pozostające bez żadnej odpowiedzi dłużej niż miesiąc będą kasowane / przenoszone do archiwum bez powiadomienia autora.
10. Moderatorzy mają prawo do ingerencji w innych, ważnych i uzasadnionych przypadkach np:
- Post jest wulgarny
- Post zawiera treście pornograficzne
- Post łamie prawa osób trzecich
- Post jest związany z piractwem komputerowym
- Post głosi treści niezgodne z prawem.
11. Wszelkie problemy natury technicznej prosimy kierować do moderatorów i administratora (mailem lub dział Uwagi do forum).
12. Nabijanie postów, czyli nieuzasadniona krótka odpowiedź, mająca na celu głównie dodanie kolejnej jedynki do licznika postów użytkownika jest niedopuszczalna na forum. Notoryczne nabijanie sobie postów będzie karane banem.
13. Za treści zamieszczone w postach odpowiedzialny jest ich autor.
14. Prawo do pisania nowych postów oraz do odpowiadania w już istniejących tematach mają wyłącznie zarejestrowani użytkownicy forum.
15. Wszelkie posty majace charakter reklamy komercyjnej będą usuwane - osoby zainteresowane reklamą na forum prosimy o kontakt PW lub mailowy: biuro@wolfik.com
16. Wszelkie posty majace charakter reklamy niekomercyjnej bedą usuwane lub przenoszone do działu HydePark.
17. Maksymalna wysokość obrazka zamieszczonego jako podpis wynosi 80 pixeli. Wszelkie podpisy zawierające treści wymienione w punkcie 10 regulaminu bedą usuwane.
18. Zaakceptowanie wypełnionego formularza rejestracyjnego przez użytkownika oznacza jego zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie zawartych w nim informacji przez WOLFIK.COM w celach statystycznych i marketingowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 roku (Dz.U. nr 133, poz.883).
19. Administrator zastrzega sobie prawo do przesyłania do użytkowników za pomocą poczty elektronicznej treści informacyjnych i reklamowych pochodzących z portalu www.akwaswiat.net oraz podmiotów współpracujących.

Dodatkowe informacje:

Zanim założysz swój temat sprawdź czy podobny już nie istnieje. Wiemy, że Twój problem jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, jednak najpierw przeszukaj forum (wskazane jest użycie opcji "Szukaj"), możliwe, że już ktoś się z tym problemem tutaj zgłosił.
Przed wysłaniem posta prosimy o korzystanie z funkcji "Pisownia" i sprawdzenie czy napisany tekst nie zawiera literówek, błędów ortograficznych i jest zrozumiały (adnotacja do pkt. 5).

Zarejestrowanie się jako nowy użytkownik oznacza akceptację tego regulaminu.