• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak zrobić wiszące akwarium
#11

Kiedyś widziałem na innym forum wiszące 100l, ale to już coś dla hardkorowców.
Ale było chyba standardowych wymiarów, więc przy dobrej konstrukcji można by zrobić coś szerszego niż 15cm. Ale to już trochę ryzyko.
#12

Tak wracając do tematu, jeśli ktoś byłby zainteresowany, to mogę mu opisać dokładnie jak zrobić takie akwarium o wymiarach 120x40x20= 96l , ale długie. Akwarium takie bardzo ładnie się komponuje, koszt wykonania pełnej konstrukcji(bez akwarium) to ok.100-200zł. Zależy od umiejętności i możliwości autora.
Podpowiem tylko, że do wykonania takiej konstrukcji będą wam potrzebne stalowe kątowniki szerokie ok.50mm grubości ok.3mm. do tego typu akwarium tej wielkości potrzeba będzie ok. 8m kątowników
Do tego jeszcze 2 listwy stalowe nawiercane o szerokości ok.70mm i grubości 2mm w sumie ok. 5m.
Jeszcze kołki stalowe 6szt.
To wszystko trzeba będzie jeszcze zanieść do spawalni, sami tego nie zrobimy, gdyż spawy muszą być dokładne i wytrzymałe.
Jeśli chcielibyśmy to obudować to jeszcze ok.1m2 płyty wiórowej lub podobnego materiału do wyboru, zależnie od wnętrza pomieszczenia. Dodatkowy koszt. od ok.100zł

Całkowity koszt(jeśli wszystko oddamy w ręce specjalistów tj. spawanie, pocięcie obudowy na kawałki) wyjdzie ok.400zł.
To nie wiele biorąc pod uwagę, że za szafkę pod akwarium musielibyśmy zapłacić ok.300zł. Smile

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!


Skocz do: