• 6 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

<< Tu dodaj post z artykułem >>
#1

Witam. Wpadł mi do głowy taki pomysł.
Założyć taki dział np. "Charakterystyka ryb akwariowych" czy poprostu samo "Ryby akwariowe" i w nim pozakładać tematy dotyczące poszczególnych ryb,najpierw same te podstawowe że tak powiem, potem ciągle można by to rozszerzać. I w takim temacie o np. Tetrze Cesarskiej w pierwszym poście wklejamy coś z encyklopedii (czyli gotowe info) a potem można już pisać o własnym doświadczeniu/hodowli/zwyczajach/karmieniu itp itd danego gatunku czy też zadawać pytania konkretnie do tego gatunku. Wklejać własne fotki też by można. Myślę że to by było spoko.
hm

https://www.facebook.com/pages/From-all-...6571785133
Zapraszam na stronkę na FB i zostawienie lajka!:)
pozdrawiam
#2

Dobry pomysł, każda ryba miała by swój temat, byłoby to o wiele lepsze niż 10-20 tematów o tej samej rybie tylko inne pytania. Można też zrobić pod tematy np.Kąsaczowate itp. i w nim Kąsacze.Tylko do zakładania tematów powinny być przydzielone 4-5 osób, bo jakby każdy zakładał, to zakładał by o jakiejkolwiek rybie, by nabić se posty... Tylko jest jeden mały problem, gdyby powstało coś takiego, zniknęły by takie działy jak Rozmnażanie czy Karmienie, ponieważ wszytko na temat karmienia zadawało by się w temacie o danej rybie, ale zawsze można zostawić te tematy i pytać o karmienie dla obsady itp. Ale działu Rozmnażanie kompletnie przestałby istnieć...No, nie wiem, trzeba byłoby się nad tym porządnie zastanowić, w każdym razie w najbliższym czasie na pewno nie zostanie to zrealizowane.Smile

Pozdrawiam
Rafał
#3

Atlas ryb i roślin akwariowych? Proszę bardzo, ale tylko w takiej formie i z takimi wymaganiami jak tutaj:

wersja finalna:
http://www.splawik.com/Atlas_Ryb__66

temat roboczy:
http://www.splawik.com/Atlas_Ryb___15460

W skrócie:
- tylko własne opisy ryb
- tylko własne obserwacje
- tylko własne zdjęcia swoich ryb w swoim akwarium

Innych "atlasów" jest w sieci pierdyliard i nie będziemy robić kolejnej kopii
#4

(19.01.2011, 18:30)wolfik napisał(a):  Atlas ryb i roślin akwariowych? Proszę bardzo, ale tylko w takiej formie i z takimi wymaganiami jak tutaj:

wersja finalna:
http://www.splawik.com/Atlas_Ryb__66

temat roboczy:
http://www.splawik.com/Atlas_Ryb___15460

W skrócie:
- tylko własne opisy ryb
- tylko własne obserwacje
- tylko własne zdjęcia swoich ryb w swoim akwarium

Innych "atlasów" jest w sieci pierdyliard i nie będziemy robić kolejnej kopii

właśnie coś takiego by się zdało, bez dodatkowych postów z pytaniami bezpośrednio w tematach.
Natomiast dyskusja co do konkretnego opisu odbywała by się w innym miejscu

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#5

Własne obserwacje i doświadczenia to najważniejsze Wink Ja już coś takiego zrobiłem http://www.akwaswiat.net/metriaclima-liv...22696.html Smile

SPRZEDAM - KLIK !
-270l - Malawi GG 3341234
-122,5l - Malawi
-112l - - Malawi
-57l - Roślinne
-54l - Kotnik - Malawi
-50l - Black Water


#6

1. Będzie nowy dział w którymś forum, jeszcze nie wiem w jakim.
2. W dziale będzie osobny temat dla każdej ryby.
3. Nowe tematy będą zakładane wyłącznie przez moderatorów.
4. Propozycje wpisów będziemy zamieszczać w tym temacie, po uzupełnieniu opisu i akceptacji, posty z opisem ryby będą przenoszone do nowego działu jako nowe tematy.
5. W nowych tematach w nowym dziale będzie można pisac posty, ale będą one MOCNO moderowane. Zakładam, że będą się tam pojawiać wpisy wyłącznie uzupełniające informacje z pierwszego postu z opisem ryby lub ciekawe dyskusje na ODPOWIEDNIM poziomie.

Nie mam pomysłu na jakiś konkretny szablon opisu, myślę że wykrystalizuje się w trakcie.

Do dzieła Smile

Edycja:
Oczywiście jak pojawią się pierwsze tematy z opisami ryb, Olek stworzy odpowiedni regulamin do nowego działu Big Grin
#7

Spoko, w takim razie proszę:

Cytat:Barwniak czerwonobrzuchy
Pelvicachromis pulcher

Wygląd:
Samica mniejsza i grubsza od samca, długa, żółta płetwa grzbietowa na której końcu widnieją 1-3 czarne ?oka?. Ciało zabarwione na szaro-żółte, na brzuchu zabarwianie czerwone. Przez całe ciało przebiegają czarne i żółte pasy. Ogon bezbarwny, na którym też widnieje jedno czarne ?oko?. Samiec większy i bardziej smukły od samicy wygląda dość podobnie. Płetwa grzbietowa ostro zakończona, na samej górze tej płetwy widnieje czerwony pas. Sporadycznie można znaleźć u samca tak zwane ?czarne oka? na płetwie ogonowej. Długa płetwa odbytowa, głowa zabarwiona na czerwono. Płetwa skrzelowa posiada niebieskie ?neony? które także możemy zobaczyć na płetwie brzusznej.

Rozmiary:
Samica 5-6 cm
Samiec 6-10 cm

Zbiornik:
Minimalne akwarium dla pary to 100l, ale im większe tym lepiej, jednak dla dwóch par potrzeba minimalnie 250l.
Dobrze zarośnięty, dużo korzeni i roślin, szczególnie Nurzańca, moja para już składa tam swoją 8-10 ikrę.

Chów:
Trzymamy w parach, są to ryby monogamiczne, czyli tworzą trwałe pary.

Karmienie:
Osobiście karmie tylko suchym pokarmem typu Bio-vit itp. Ale dietę można urozmaicać pokarmem żywym, czego sam nigdy nie testowałem.

Zachowanie:
Niezwykłe zachowanie, porównywalne do zachowanie pielęgnic z Malawi. Wspólna obrona ikry, narybku przed wrogami to coś pięknego. Podział zajęć typu: jeden idzie coś zjeść, drugi opiekuje się narybkiem jest świetny. Niestety zdarza się że samiec atakuje samice i sam chce wychować młode, ale gdy tylko młode dorosną lub znikną, samica z samcem znowu zostają parą.

Łączenie z innymi rybami:
Barwniak to dość agresywna ryba, nie można łączyć ich z innymi pielęgnicami czy labiryntowcami. Możemy łączyć za to z wszelkimi kąsaczowatymi, przydennymi i zbrojnikami.

Temperatura:
Tradycyjnie 26*C-28*C

Rozmnażanie:
W czasie tarła obydwie ryby są agresywne, odganiają wszystkie inne od gniazda. Ale o przygotowaniu do rozmnażania za wiele wam nie powiem, ponieważ u mnie same się rozmnażają. Ale ważnym czynnikiem do rozmnożenia tych ryb jest na pewno duża roślinność, kryjówek i brak większych agresywniejszych ryb. Rodzice opiekują się narybkiem, jeżeli narybek będzie miał już ok.1cm, spokojnie można odłowić i zacząć karmić samemu ( tu także karmie rozdrobnionym suchym pokarmem )

Wymaga poprawek, ale tym zajmę się później. A i mam pytanie, czy ktoś inny z forum może zrobić zdjęcia ryb? Ja mam tylko wyraźne zdjęcia 13-dniowego narybku i 1-4 dniowego narybku, samca i samca+samicy, ale zdjęcia samca i samicy są dość niewyraźne, może ktoś inny dodać kilka?

Pozdrawiam
Rafał
#8

Niezłe niezłe, dorzuć od razu zdjęcia (wstaw to po ludzku jako osobny post a nie jako cytat (dzizas) i będziemy edytować)
#9

Proponuję nie dodawać postów pod opisami ryb, bo zrobi się tylko bałagan, zostały podrzucone adresy tematów dla poszczególnych gatunków i chyba lepiej tam prowadzić dyskusję i zadawać pytania ...

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#10

Zgadzam się z top'em. Dział ten jest bardziej funkcjonalny, gdy jest tylko atlasem ryb ze szczegółowym ich opisem. Gdy ktoś pod spodem pisze coś w stylu "miałem ją, fajna rybka" robi się z tego śmietnik. Pozdrawiam.

Pozdrawiam.
[100l] - "Gupikarium"


Skocz do: