Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Akwarium 30l
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam chciałbym się dowiedzieć czy moje akwarium będzie spełniać warunki do trzymania 6 krewetek red cherry posiadam w nim korę cynamonu posadziłem mech trawę ponikło maleńkie wsadziłem łupinę kokosu orzech leszczyny tureckiej na chwile obecna jest w nim bojownik i 4 ślimaki helenki czy krewetki będą mieć odpowiednie warunki czy coś jeszcze dołożyć ? Oczywiście jest filtr wewnętrzny z deszczownicą termometr grzałka światło żarówka e14 25 W chce ją zmienić na inną żarówkę o barwie światła 6500 czy to dobry pomysł ?
Dla krewetek światło nie ma znaczenia. Możesz zmienić nawet na słabszą żarówkę. Krewetki potrzebują twardej wody. To jest najważniejsze. Poza tym ok.
a bojownika zostawić jednego czy mogę dokupić samca jeszcze jednego i samicę ?
Tylko jeden, za małe akwarium na większą liczbę.
Ok. dzięki za info Smile
Ja mam takie akwarium a w nim jednego samca bojownika, cztery helenki, dwie krewetki tiger, cztery red cherry i dwie amano. Spokojnie może być sześć red cherry, cztery helenki i jeden bojownik. Pozdrawiam.
a czym karmisz helenki ? u mnie w mieście w zoologicznych sklepach nie mogę kupić ślimaków bo nie mają czy helenki resztkami pokarmu dla bojownika odżywiają się czy mogą `zdechnąć` bo zauważyłem że od 2-3 dni są mniej aktywne
Są mięsożerne. Cokolwiek mięsnego wrzucisz, to zjędzą. Mały kawałek ryby, najlepiej morskiej.
Ja helenki karmię okrzemkami(taki ślimak z Warty) i pokarmem l nazwie STORFUTHER.
Ja helenki karmię okrzemkami(taki ślimak z Warty) i pokarmem o nazwie STORFUTHER.