Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Krewetki w akwarium LT + uzdatniacz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Planuję do swojego akwa LT o którym jest tu: http://www.akwaswiat.net/-112-towarzyski...39197.html wprowadzić krewetki Amano w ilości 5 szt. Oprócz nich w akwa będą również: Bojki 1+2 i 12 Razbor Espei.

Moje pytanie dotyczy pokarmu i ewentualnych witamin dla krewetek. Co polecacie aby krewetki rosły zdrowe i silne w takim akwa?

Mam pytanie odnośnie wpływu uzdatniaczy wody na ryby mieszkające w akwa. Mianowicie jako, że krewetki są wrażliwe na chlor i chloraminę należy stosować uzdatniacze wody. Czy uzdatniacz taki nie wpłynie niekorzystnie na ryby/biologię w akwa? Możecie polecić jakiś konkretny uzdatniacz?

Pytanie może i głupie, ale wolę mieć pewność co do chemii jaką użyję, bo wolę jej nie używać.
Żadnej chemii nie używać... Woda odstoi swoje i chloru nie będzie. Krewetki są jeszcze wrażliwe na miedź, której jest sporo w ciepłej wodzie. No i dużo osób twierdzi, że Easy Carbo to dla nich trucizna, chociaż nie potwierdzam tego bo bałem się sprawdzać Tongue
Woda zawsze jest odstana i wiem, że chlor się ulatnia. O miedzi też wiem. Czytałem natomiast, że chloramina jest szkodliwa i uzdatniacze ją eliminują i dlatego o nich pomyślałem. Dowiedziałem się jednak w między czasie, że Amano są odporne i lepiej nie martwić się o to.