Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Pielęgnice Ameryki środkowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem nowicjuszem na forum więc witam wszystkich :-). W dniu wczorajszym trafiło do mojego domu (wreszcie!) akwarium 720 litrów, wymiary 200x60x60 wraz z aluminiową pokrywą i belką oświetleniową o mocy 2x58W i odpowiednią szafką :-) Jak narazie akwarium jest puste staram się przemyśleć dokładnie swoje dalsze działania. Mam zamiar utworzyć w akwarium biotop z terenów Ameryki środkowej z następującą obsadą:
- 2x Pielęgnica Meeka
- 2x Pielęgnica Zebra
- 2x Pielęgnica Sajica
- 2x Pielęgnica niebieskołuska
- 2x Pielęgnica nikaraguańska
Zastanawiam się jeszcze nad akarami.
Czy taką obsadę akwarium można uznać za prawidłowa?
Druga sprawa dotyczy zakupu odpowiednich filtrów do akwarium które byłyby odpowiednio dostosowane do jego wielkości oraz jego mieszkańców.
Proszę o pomoc i wszelkie sugestie :-)
Co do filtrów - przydałby się biologiczny i mechaniczny, ponadto zewnętrzny.
Gregorionus, skonsultuj planowaną obsadę na www.cichlidae.pl, to specjalistyczne forum poświęcone pielęgnicom. Co do proponowanych ryb miałam w 240l niebieskołuskie i akary pomarańczowopłetwe, ale wyrosły ze zbiornika. Było dość spokojnie, przy tarle jednak sporo chlapały. No ale zbiornik był nieduży, Twój to już fajna wanienka. Osobiście zrezygnowałabym z zebr, jakoś nie bardzo je lubię. I pamiętaj, że jeśli będziesz mieć same dobrane pary, to może być sporo utarczek i walk o terytorium.