Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Pyszczak saulosi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie Wink
Od pewniego czasu interesuje mnie ten gatunek pyszczaka. Myśle nad tym czy by ich nie kupić do swojej 112 bo zakładam ją od początku. Czytałem że powinno je się trzymać w tym litrarzu 1+3/4 jednak zlalazłem na pewnej stronie że w "w zbiorniku o długości 80 cm można z powodzeniem hodować 2 samce wraz z kilkoma samicami".
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
Moim zdaniem za małe akwarium ale hmm
Mi też tak się tak wydaje, ale wolałem to skonsultować z kimś kto się lepiej zna na tych rybach Wink
Panuje opinia że jest to spokojna rybka. A w rzeczywistości okazuje się wręcz odwrotnie. Dwa samczyki raczej sobie nie poradzą w takim akwa. Póki jak będą małe nic specjalnie się nie będzie działo. Ale jak samczyk jeden się wybarwi nie da żyć temu drugiemu. Także 1+3/4
Hmmm, tu jest problem w litrażu. Posiadanie 2 samców z kilkoma samicami jest zdecydowanie ciekawsze niż trzymanie jednego. Najlepiej jednak trzymać 3 samce i około 9 samic. Dlaczego? Jeden samiec będzie panem akwa, nie będzie się wybarwiał jak należy, nie będzie pokazywał co naprawdę potrafi, nie będzie toczył potyczek o dominację. Decydując się na pyszczaki oczekujemy pięknych barw no i to z czego słyną, widowiskowych pojedynków.
Miałem jednego samca i 5 niezidentyfikowanych saulosi. Samiec był niewybarwiony, nie było pokazów siły.
Kupiłem 2 samca podobnej wielkości. Następnego dnia samiec się wybarwił i wtedy się zaczęło. Potyczki, dominacja, spięcia. To jest cała frajda z malawi.
Tylko jak pisałem, u ciebie problem leży w pojemności akwa. Prędzej czy później jeden zabije drugiego.
Dzięki za odpowiedzi, na razie wolałem z kimś to skonsultować Smile
Wiem że pojemności akwa jest całkowicie minimalna dlatego wolałem się upewnić.
Kolego 5239 możesz jeszcze spróbować z pyszczakiem rdzawym Iodotropheus sprengerae w takim samym układzie 1+3/4
Ej on ma na to za małe akwarium więc. albo kupi większe albo po co męczyć ryby?
Tak myślisz że ma za małe akwa na "rdzawego" Twoje prawo. Ale chyba znasz rozmiar do jakiego rośnie rdzawy i praktycznie niczym się nie różni od saulosi. Tylko i wyłącznie agresją mniejszą i kolorystyką. Więc na logikę dlaczego nie może trzymać w takim akwa.
A tak prawdę mówiąc to kolega powinien pomyśleć przynajmniej o 100 cm akwarium.
Zastanawiałem się nad pyszczakami bo znajomy który od dawna hoduje ryby powiedział że 1+3/4 mogło by być, ale jeśli uważacie że było by to męczenie ryb to zrezygnuję z Malawi.
Stron: 1 2