Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: [Pytanie] Atlas roślin?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nie wiem czy zauważyliście ale brakuje działu do identyfikacji roślin dla użytkowników, skoro jest dział identyfikacji ryb to powinien być też do roślin, bo o dziwo to bardzo ważne. Cool do tego najlepiej jeszcze jakby był spis ww roślin do konkretnego biotopu, wtedy byłoby najlepiej.
Pomysł dobry byle nie był taką porażką jak temat ospy rybiej, że kilkaset postów a leczenie wiadomo opiera się na kilku metodach, które powinny być na samym początku z uwzględnieniem biotopów (np. jeśli chodzi o temperatury dla ryb i roślin) i użytkownik jak by poczytał sam by sobie radził.
Każda roślina była by opisana w osobnym wątku, bynajmniej ja tak to widzę..... Dodatkowo np. dopisek z jakimi rybami i roślinami może być łączona.
Tylko komu się chce???? Big Grin
Z taką frekwencją tematów w atlasie ryb, wątpię czy powstanie atlas roślin.
(03.08.2012, 22:15)toomeka@wp.pl napisał(a): [ -> ]Tylko komu się chce???? Big Grin
omg, z takim podejściem nie dziwie się ze forum żyje jak żyje.
(03.08.2012, 22:22)BlackHawk88 napisał(a): [ -> ]Z taką frekwencją tematów w atlasie ryb, wątpię czy powstanie atlas roślin.
Trzeba mieć porządek i coś innego, ale wiadomo jak wszystko potrzebuje czasu.
Podejście jak podejście ale przeczytaj sobie np. regulamin Olka w sprawie zamieszczania opisów ryb akwariowych.
Jedna wielka pomyłka. Nawet zdjęć nie można ściągnąć tylko koniecznie swoje.
(04.08.2012, 10:59)toomeka@wp.pl napisał(a): [ -> ]Podejście jak podejście ale przeczytaj sobie np. regulamin Olka w sprawie zamieszczania opisów ryb akwariowych.
Jedna wielka pomyłka. Nawet zdjęć nie można ściągnąć tylko koniecznie swoje.

A po co nam pierdyliard powielonych zdjęć i opisów, które już istnieją w necie i są przepisane z książek? Jakbyśmy chcieli kopiować, to mielibyśmy atlas z tysiącem opisanych ryb ze zdjęciami, tylko kogo by to interesowało? Jak mamy tworzyć content, to tylko unikalny.

Jak ktoś się wysili, to zaistnieje, reszte można juz znaleźć w 10 sekund.
(04.08.2012, 16:11)wolfik napisał(a): [ -> ]A po co nam pierdyliard powielonych zdjęć i opisów, które już istnieją w necie i są przepisane z książek? Jakbyśmy chcieli kopiować, to mielibyśmy atlas z tysiącem opisanych ryb ze zdjęciami, tylko kogo by to interesowało? Jak mamy tworzyć content, to tylko unikalny.

Jak ktoś się wysili, to zaistnieje, reszte można juz znaleźć w 10 sekund.
Chodzi mi, że wiedzę może ktoś mieć na temat danego gatunku ale nie ma już tego gatunku w akwarium i co? Do zoologa ma lecieć kupować by wrzucić do swojego akwarium by się nazywało, że jego ryba?
Zdjęcia może przesłać inny użytkownik.
Stron: 1 2