Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Obsada do akwarium 2000l
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Cześć tata zamówił mi nowe akwarium 2000l i nie wiem jaka dać obsade. Myślałem nad jakimiś drapieżnikami takie coś jak małe rekiny jakieś węże. Nigdt nie miałem takiego akwarium więc poradźcie jaką dac obsadę.
OOO..2 tys litrów...to dopiero można SmileRadził bym jakieś pielęgnice,tu można wybierac bo jest co i jest duży litraż ,można urządzić jakies stadko.Ja bym polecił p.papuzie są piekne i w twoim zbiorniku dobrze by urosły dorastają do 30 cm.mają swietne kolorki
temp.24-28 st.C
Powiedz nam:j
-jakie wymiary
-jaka grubość szkła
-jakie dobrałeś filtry
-oświetlenie
-wystrój
Tak jak nakazuje regulamin bo takie obsady z kosmosu są dobre dla ludzi z wyobraźnią i nieraz były tu dyskutowane.
A ja myślę, że wyobraźnia chłopca poniosła i pomyślał Sobie, że trochę przyszpanuje nowym, dużym zbiornikiem. Wydaje mi się zresztą, że pytania Olka też wynikały z podobnych odczuć.
wymiary około 400x160x120
4 duże filtry nie wiem jakie to są, 2 grzałki z termostatami i jeden napowietrzacz z rozgałęźnikiem na 5 wyjść
Grubość szkła 3,6 cm
Oświetlenie nie mam pojecia nei znam sie na tym
wystrój: Narazie kupiłem 3 korzenie, 3 skały z przejściami, 4 kokosy jeszcze nie gotowe bo dobiero jeden zrobiony, około 15 muszel taki nie małych. Roślinek jeszcz enie kupiłem.

BlackHawk dzieki napewno kupie se Trzciniaka, Brzeszczotka czarnego,Plecostomus i Pielęgnice Pawiookie. Jeszcze nie wiem ile sztuka jakiej ale te co wymieniłem napewno kupie

Posty zostały połączone.Proszę korzystać z opcji edytuj.Prawy dolny róg posta
żeby rozwiać wszystkie wątpliwości proponuję pokazać fotki .
Z Twoich wymiarów to wychodzi na 7,6 tyś litrów.
Dobra mniejsza z tym ja też nie znam się na kalkulatorze. Jednak to duże akwa to coś więcej niż akwarium. Nie rób sobie jajec...
Nie chcę być niemiły ale po prostu sam sobie przeczysz.
Czyżbyś wygrał w totka, bo dopiero co rozkręcałeś biznes z molinezjami w 100 litrach:
tomjar napisał(a):Molinezji bym nie chciał usuwac z akwarium bo to jest moj biznes. Bez nich bedzie troche kurucho z kasa.
http://www.akwaswiat.net/120-kiryskami-m...14454.html
Miałeś tam problemy z dobraniem obsady która pływała by w 100 litrach. W tym temacie sami jesteśmy rybkami w Twoim akwarium Wink
Rozjaśnij umysł Nam - niedowiarkom.
Cześć jestem tutaj nowy. Akwarium 2000l ciekawe. Ciekawe czy ktoś takie wogole ma. Nie wierze temu tomajrowi wydaje mi sie ze sciemnia. Tomjar jeśli pokażesz nam wszystkim foty wtedy uwierzymy.
mattoid napisał(a):A ja myślę, że wyobraźnia chłopca poniosła i pomyślał Sobie, że trochę przyszpanuje nowym, dużym zbiornikiem. Wydaje mi się zresztą, że pytania Olka też wynikały z podobnych odczuć.

Ale dlaczego zaraz przesadzasz, dlaczego masz mu nie wierzyć ? Są ludzie z kasą, którzy lubią sprawiać sobie zachcianki, bo przecież akwarystyka przy tym litrażu to są ogromne koszty, a później dochodzą miesięczne wydatki z eksploatacji urządzeń w takim litrażu, ale jak się ma kasę.

Co do obsady to ja na Twoim miejscu zrobił bym zacny biotop Tangi albo Malawi, można poszaleć. Ale już wyobrażam sobie twoje co tygodniowe podmiany Smile
Dlaczego jak jest duże akwa, to muszą być duże ryby. ja bym wpuścił np duże stado neonów innessa bardzo efektownie i ładnie by to wyglądało.
Stron: 1 2 3