Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Analiza wyników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam prośbę dotyczącą analizy testów wody a dodam, że zbiornik ma 240 l i jest z obsadą ogólną. Testy były firmy Tetra
PH- 6,5 ( tetra) -5 (nutrafin) Moje pytanie co się tyczy różnicy wyników, który test jest bardziej wiarygodny?????????????
NO2 - <0,3mg/l
NH3 /NH4- 0
KH- 5? - miałem problem z tym testem więc nie jestem pewien tak na 100%
GH-5
Dziękuje za pomoc
Obsado ogólna, tozaogólnie, dokładnie proszę. Obsada, filtracja itd. Jakie to testy? Kropelki czy paski? Jeżeli paski to za kazdym razem potrafią pokazywać co innego.

PH- 6,5 ( tetra) -5 (nutrafin) - raczej tetra
NO2 - <0,3mg/l - bezwzględnie zawsze powinno być 0
NH3 /NH4- 0 - good
KH- 5? - miałem problem z tym testem więc nie jestem pewien tak na 100% - zależy do czego (obsada, rosliny)
GH-5 - zależy do czego (obsada, rośliny)
a NO3?
Testy były kropelkowe. Co do filtracji to mam Fluvala 305. Natomiast w obsadzie:skalary, neonki, razborki, zwinniki, żałobniczki, glonojady. Z roślin:cryptocoryne wendtii, lilaeopsis brasiliensis, miikrozorium, valisneria i jeszcze kilka innych gatunkówktórych nazw nie pamiętam
Fluval 305 na 240l to troche przy mało jak na mój gust. To jest jedyny filtr? Ma tylko 6.6 l pojemności. Niepokoją mnie wogóle wykrywalne NO2. Może powtórz test NO2. Byc moze masz przerybienie i za slaba filtracje? Czy zbiornik dojrzewal normalnie?
Zbiornik ma ponad pół roku. Filtr fluvala jest jedynym filtrem. Co do przerybienia to nie wiem nie wydaje mi się . Myślisz że dobrze byłoby dołożyć jeszcze jeden filtr wewnętrzny
NO2 nie powinno byc wogóle ciekawe czego jest to wynikiem. Przerybienia, za słabej filtracji, za małych lub za dużych podmian wody, braku sprzątania opieki nie wiem. Napewno równowaga w zbiorniku jest zachwiana. Dodatkowy filtr wewnętrzny nigdy nie zawadzi.
- Po ile ryb każdego gatunku masz, ryby dorosłe czy młode, jakie to zbrojniki?
- Co znajduje się wewnątrz filtra (wkłady)?
- Jak z pielęgnacją akwarium: odmulanie, podmiany?
Napisałem co do obsady bardzo ogólnie. Teraz Napiszę dokładniej
skalar - 2
razbora klinowa - 11
neonki - 11
zwinnik jarzeniec - 10
żałobniczki - 6
kosiarki - 3
sum rekinek - 1
glonojady - 2
kiryski - 6
W filtrze mam jedynie ceramikę ale mam już też zamówiony pochłaniać fosforanów gdyż mam duży problem z glonami na roślinkach.
Natomiast co do podmian to co tydzień z dokładnym odmulaniem dna około 50 litrów wody. Dodam że ryby karmię raz dziennie 50% mrożonej ochotki + 50% suchego pokarmu Tetra.
marcin_mw24 napisał(a):Napisałem co do obsady bardzo ogólnie. Teraz Napiszę dokładniej
skalar - 2
razbora klinowa - 11
neonki - 11
zwinnik jarzeniec - 10
żałobniczki - 6
kosiarki - 3
sum rekinek - 1
glonojady - 2
kiryski - 6
W filtrze mam jedynie ceramikę ale mam już też zamówiony pochłaniać fosforanów gdyż mam duży problem z glonami na roślinkach.
Natomiast co do podmian to co tydzień z dokładnym odmulaniem dna około 50 litrów wody. Dodam że ryby karmię raz dziennie 50% mrożonej ochotki + 50% suchego pokarmu Tetra.

Do filtra trzeba by wsadzić gąbkę, żeby zatrzymywała większe nieczystości wewnątrz kubła, jeżeli nie masz filtra wewnętrznego. Mając samą ceramikę część z nich krąży w kółko poprostu.

Nie głupim pomysłem byłoby wsadzenie filtra wewnętrznego. Fluval 305 jest za słaby na tą obsadę.

Co do obsady to strasznie masz naciapane tych ryb stadnych. Trzyma się na ogół po jednym dużym stadzie, max dwa na taki zbiornik, a ty masz neony, razbory, zwinniki, żalobniczki- dużo tego trochę.

Sum rekini (jaka wielkość aktualnie?) nadaje się do akwariów wielkości basenów, napewno nie do takiego litarzu.

Obsadę trzeba by zmienić jakoś tak:

- skalar - 2 + można ze 2 dodać
- zostawić z poniższych jedną ławicę 15-20 szt.
razbora klinowa - 11
neonki - 11
zwinnik jarzeniec - 10
żałobniczki - 6
- kosiarki - 3 + 2 dodać
sum rekinek - 1 - oddać jak najszybciej
glonojady - 2 - ok (jakie to zbrojniki?)
kiryski - 6 - ok ew. coś dodać tego samego gatunku.

Duże stężenie fosforanów oraz wykrywalne NO2, świadczy o złej obsadzie, niewydajnej filtracji do tego być może przy bogato z karmieniem, ale tyle ryb trzeba przecież karmić Smile

Podsumowując:
- Gąbka do kubełka (na samą górę) nie wyjmój tylko ceramiki przykryj ostatni koszyk z ceramiką, gabką.
- Zmiana obsady
- Większa jednorazowa podmiana wody
- Ewentualne wsadzenie filtra wewnętrznego

Trochę porządków i będzie dobrze.
Jeszcze zapytam tylko ile podmieniać wody tygodniowo bo już się pogubiłem?????????????? Gdy rozmawiam z ludźmi i mówię że co tydzień podmieniam około 40- 50 litrów wody słyszę że to jest za dużo. W moim filtrze mam wkład gąbkowy, czy masz na myśli włożenie kolejnego do kubełka???????????? Z obsadą mam troszkę namieszane wiem o tym. Co się tyczy skalarów było ich cztery lecz się pozatłukały w jedną noc i został tylko jeden najsilniejszy samiec i samica. Kolejna kwestia mam straszny problem z z glonami przypominającymi czarne nitki które niszczą mi roślinki. Jak uwarzasz co może być przyczyną ????????
mam ten sam zestaw co, Ty i zamiast wegla aktywnego w dolnych komorach wlozylam gabki takie jak sa w filtrze z boku, teraz mam 4 gabki z boku, dwa gorne pojemniki z ceramika i nastepne 4 pojemniki z gabkami zlozonumi na pol. Wszystko dziala doskonale i nie trzeba dokladac dodatkowego filtra- jak wyliczysz faktyczny litraz dla Twojego baniaka, to sie zdziwisz jak malo masz wody Smile
Ja osobiscie podmieniam 30% wody co tydzien- w moim przypadku 80l ale jak bedziesz wymienial 50l to tez bedzie ok- tylko rob to systematycznie....
Skalary juz takie sa- u mnie tez zaczely sie tluc i na koniec zostal jeden i zaczal atakowac wszystko co sie ruszali dlatego go oddalam. Jakos chyba mimo sporego rozmiary akwa i tak bylo im ciasno- moze dalyby rade jakby to bylo akwa jednogatunkowe... nie wiem ale nie chce sprawdzac jeszcze raz.
Glony powstaja z roznych przyczyn- czesto jest to zbyt duza ilosc swiatla- gdzie masz akwa i jak dlugo swiecisz/ w jakich godzinach?
Stron: 1 2