Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: dziwne zachowanie ryb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich
Akwarium mam od 2 tygodni ? 50 litrow profil, filtr Aquael fan 1, grzalka i wszystko inne. Chodzi mi o dziwne zachowanie ryb ? 5 neonkow, 2 skalary 3 kiryski spiżowe i 2 glonojady ? gdy wyłączę filtr podczas karmienia rybki jedza ok. i pływają po calym zbiorniku, jak już zjedza i ponownie wlacze filtr to się jakby chowaja po roznych zakamarkach ? tzn. neony i skalary, ale szczególnie neony.
Po pierwsze nigdy się nie wyłącza filtra, ma pracować 24h/dobę. Skalary w 50l weź trochę pomyśl! Neony ryba stadna min.10 sztuk, kiryski również dokup jeszcze ze 2. Co do glonojada to domyślam się że zbrojnik niebieski-zredukuj do 1.
Akwarium 2 tygodnie? Śmiech na sali! Tyle to ono ma dojrzewać przypuszczam że NO2 wynosi coś około 0,2...
5 neonkow, - dokup koło 5
2 skalary - oddaj
3 kiryski spiżowe - dokup 2,
2 glonojady - otoski? jak tak dokup 2-3, jeśli zbrojniki oddaj,
kolego Piotrek.. filtr wylaczam tylko na czas karmienia- ok. 15 min, bo jak karmie suchym to przeszkadza, akwarium 2 tyg. - wiem mam 6 letnie dziecko ktore nie moglo czekac aż dojrzeje- wlalem bakterie nifiltracyjne po 2 dniach od zalania zbiornika. Mały koniecznie chcial skalary.
I to jest błędem że wyłączasz filtr, jak już to na czas karmienia zmniejsz przepustowość, ale nie wyłączaj. To dla porównania jakieś dziecko chce żebyś siedział w pomieszczeniu 1x1x1m i co fajnie by Ci było?
przepustowość i tak jest na minimum bo fan 1 to jest filtr do troche wiekszego zbiornika. Mysle ze przesadzasz - jak wylacze na 10 min. to ryby spokojnie jedza i nie gania im pokarmu po calym zbiorniku. Wyluzuj kolego to tylko akwarium - ktore ma dawac radosc, a dziecko to nie ryba i nie wydaje mi sie ze 2 skalary w 50 litrach czuja sie jak dziecko w pudelku, pozdro
Widzę że dużo przed tobą nauki. Po pierwsze rybom stwarzamy jak najlepsze warunki, a nie jak najgorsze, uwierz że ryba też potrzebuje trochę miejsca do pływania.
akwarium ma 30cm wysokości a skalarki narazie okolo 5 cm, wiec to nie dziecko w pudelku, masz racje warunki nie sa idealne ale mysle ze nie az tak tragiczne - nie zawsze jestesmy w stanie i mamy do tego warunki aby bylo idealnie
Akwarium to minimum 160l :/
Piotrek
Jesteśmy tu po to aby sobie pomagać a nie linczować i zrażać do siebie i do całego forum pytanie dotyczyło dziwnego zachowania ryb a nie nagonki na jego akwarium ja też zaczynałam od małego akwarium skąd wiesz że za chwile nie będzie miał dużego na razie skalarki są małe i po co zaraz ma je oddawać niech z czasem dostosuje baniak do nich
Stron: 1 2
Przekierowanie