14.12.2009, 00:44
Witam forumowiczów!
JEstem tutaj nowy. Bardzo Was proszę o pomoc.
Akwarium założyłem kilka lat temu. Najpierw miałem przez ponad rok rośliny sztuczne i dwa "domki". Wkońcu chciałem spróbować z roślinami naturalnymi ale nie wyszło, ponieważ ryby mi pozjadały(dawałem pokarm dla ryb roślinny). Włożyłem z powrotem rośliny sztuczne. Dopiero jakiś miesiąc temu zdecydowałem się na kupno naturalnych(mam teraz cztery). Karmiłem moje ryby jedzeniem roślinnym i zwykłym, ale ciągle mi podjadały liście. Na dodatek ostatnio zaczęły pojawiać się na liściach glony i woda zrobiła się bardzo mętna. Mimo wymieniania wody i czyszczenia filtra dwa razy w tygodniu ciągle mam "brudną" wodę. Czy moglibyście mi powiedzieć co źle robię?
Drugą rzeczą która mnie niepokoi to jest utrata kolorów u niekturych ryb. Mam jedną molinezję żółtą, która w niektórych miejscach wygląda tak, jak by nie miała żółtego koloru. Bocja pręgowana też nie ma koloru takiego jaki powinna mieć. Jest taki blady.Stosowałem pokarm na dobarwienie ryb ale nic nie pomogło.
Trzecim problemem jaki zauważyłem to jest dziwne zachowanie bocji. Czasem pływa i tak jakby się rzuca. Niepokoi mnie to.Zachowuje się poniekąt tak, jak by ją coś swędziało:/ Czy moglibyście mi dać rady co z tymi problemami zrobić?
Wymiary akwarium:
60x30x35
filtracja: AQUAEL FAN-3
ogrzewanie-brak(w akwarium mam stałą temperaturę 26 st. C.)
Fauna:
4x głupiki(miałem tydzień temu 7)
1x górami
1x żałobniczka(wczoraj mi zdechła.Miała taką dużą plamę białą na boku)
1x glonojad
1x bocja pręgowana(zdechła mi ostatnio bocja wspaniała miałem ją nie całe 2msc)
2x danio pręgowane
2x danio czerwone
1x bojownik
1x molinezja czarna
1x molinezja żółta
Flora:
4 roślinki. Nie pamiętam nazwy.W najbliższym czasie dodam zdjęcia)
Nazwa tematu została poprawiona.
Kejdi
JEstem tutaj nowy. Bardzo Was proszę o pomoc.
Akwarium założyłem kilka lat temu. Najpierw miałem przez ponad rok rośliny sztuczne i dwa "domki". Wkońcu chciałem spróbować z roślinami naturalnymi ale nie wyszło, ponieważ ryby mi pozjadały(dawałem pokarm dla ryb roślinny). Włożyłem z powrotem rośliny sztuczne. Dopiero jakiś miesiąc temu zdecydowałem się na kupno naturalnych(mam teraz cztery). Karmiłem moje ryby jedzeniem roślinnym i zwykłym, ale ciągle mi podjadały liście. Na dodatek ostatnio zaczęły pojawiać się na liściach glony i woda zrobiła się bardzo mętna. Mimo wymieniania wody i czyszczenia filtra dwa razy w tygodniu ciągle mam "brudną" wodę. Czy moglibyście mi powiedzieć co źle robię?
Drugą rzeczą która mnie niepokoi to jest utrata kolorów u niekturych ryb. Mam jedną molinezję żółtą, która w niektórych miejscach wygląda tak, jak by nie miała żółtego koloru. Bocja pręgowana też nie ma koloru takiego jaki powinna mieć. Jest taki blady.Stosowałem pokarm na dobarwienie ryb ale nic nie pomogło.
Trzecim problemem jaki zauważyłem to jest dziwne zachowanie bocji. Czasem pływa i tak jakby się rzuca. Niepokoi mnie to.Zachowuje się poniekąt tak, jak by ją coś swędziało:/ Czy moglibyście mi dać rady co z tymi problemami zrobić?
Wymiary akwarium:
60x30x35
filtracja: AQUAEL FAN-3
ogrzewanie-brak(w akwarium mam stałą temperaturę 26 st. C.)
Fauna:
4x głupiki(miałem tydzień temu 7)
1x górami
1x żałobniczka(wczoraj mi zdechła.Miała taką dużą plamę białą na boku)
1x glonojad
1x bocja pręgowana(zdechła mi ostatnio bocja wspaniała miałem ją nie całe 2msc)
2x danio pręgowane
2x danio czerwone
1x bojownik
1x molinezja czarna
1x molinezja żółta
Flora:
4 roślinki. Nie pamiętam nazwy.W najbliższym czasie dodam zdjęcia)
Nazwa tematu została poprawiona.
Kejdi

Twoje problemy ze zbiornikiem wynikają z naprawdę fatalnie, bardzo fatalnie, tragicznie dobranej obsady. Masz u siebie ryby, które wymagają zbiorników x razy większych niż twój. Niedomaga także zapewne pielęgnacja zbiornika (brak regularnych podmian?), oraz filtracja na pewno) Stąd problem z wodą, gonami itp. Po za tym nie masz roślin.