Odpowiedz  Napisz temat 
[30] Forest of Chaos
Autor Wiadomość
Vexatus
Nowy
*


Postów: 0
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: 03.11.2012
Status: Offline
Płeć: Unknown
Post: #1
[30] Forest of Chaos

Witam! Przedstawiam jeden z mniejszych moich baniaczków. Akwarium zostało zalane 15 października 2015 roku, więc funkcjonuje już 3 miesiące i czas pokazać je na forum. Baniaczek to standardowe 30 litrów - 40x25x30cm. Filtracja to zwykły chiński HDOM AP-300L. Ogrzewanie to AQUAEL Comfort Zone 25W. Oświetlenie to trochę skomplikowana sprawa jak na zbiorniczek tej wielkości - żarówki energooszczędne 12W 6500K i 12W 2700K + taśma 15xLED o bliżej niezidentyfikowanej temperaturze barwowej.Baniak ma bardzo prostą aranżację i nie ma się za bardzo nad czym rozpisywać, bo doskonale wszystko widać. Podłoże to w 50% piasek do piaskownic i w 50% jakiś bardzo drobny żwir kwarcowy AQUAEL (nie mam pojęcia co to takiego ani skąd się u mnie wzięło - znalazłem w garażu i wykorzystałem). W piasku zostało dodatkowo zakopanych 30 liści dębu. W akwarium znajdują się jeszcze 2 niewielkie korzenie, kilka gałęzi orzecha włoskiego i kilka liści dębu. Więcej zdjęć i info na temat baniaka na bieżąco na blogu: http://www.vexatus.net/moje-akwaria/fore...haos-2016. W ciągu kilku dni blog powinien już działać jak trzeba. Jeśli czas pozwoli...

Co do roślin, to rosną tutaj sobie spokojnie nadwódki tajlandzkie, krypcie wendtii green, jakieś szczątki nurzańca śrubowego i niewielkie bliżej niezidentyfikowane kryptokoryny o których nazwie zapomniałem. Gdzieś za tym korzeniem po prawej stronie jest na wpół przysypana bulwa onowodka kłosowego po przejściach - mam nadzieję, że roślina odbije i dopiero zrobi klimat w tym akwarium.

Obsada zwierzęca to tylko i wyłącznie jeden samiec Betta splendens, który mieszka tutaj tylko tymczasowo, bo dedykowane dla niego lokum rodzi się w wyjątkowych bólach... Dodatkowo w baniaku rezyduje XXX zatoczków. Docelowo w tym akwarium ma zamieszkać jakaś parka wild betta lub Betta splendens przypominający wyglądem dzikusa i helenki. Tymczasowy lokator ma na imię Shunsui i jest zwykle wyjątkowo ruchliwy, dlatego ciężko zrobić mu wyraźne zdjęcie, ale jakoś się udało...Kiedy go kupiłem był niemal całkowicie czarny, ale po kilku dniach i zmianie warunków zaczął się wybarwiać i obecnie w zależności od padającego światła jego czarne łuski i płetwy przybierają kombinację czerni z turkusowym i różowym albo taką jak widać na zdjęciu powyżej.

Dla zainteresowanych krótki filmik: http://www.youtube.com/watch?v=r_OOUJEfq7I

Jeśli komuś się spodoba, to na YT można znaleźć jeszcze 2 kolejne filmy, na których widać między innymi jak akwa prezentuje się z wykorzystaniem każdego typu oświetlenia jakie wpakowałem pod pokrywę. Pozdrawiam.


Moje baniaczki na forum: 30.
Mój skromny blog o akwarystyce.
03.02.2016 00:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Vexatus
Nowy
*


Postów: 0
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: 03.11.2012
Status: Offline
Płeć: Unknown
Post: #2
RE: [30] Forest of Chaos

Czas na małą aktualizację baniaczka... Na początek małe sprostowanie - baniaczek został zalany 18 października 2015 roku, a nie 15 października. Smile Akwarium właściwie niewiele się zmieniło od czasu ostatniej aktualizacji. Może tylko nieco zarosło i doszło nieco roślin. Smile Właściwie nie za bardzo jest się o czym rozpisywać, bo wszystko widać na zdjęciach i na filmiku. Zdjęcia i filmik zostały zrobione 18 lipca 2015. Ogólny widok:Obecnie w akwarium rosną sobie: Cryptocoryne wendtii green (bez tej rośliny żaden mój baniak nie istnieje), Cryptocoryne wendtii tropica, Cryptocoryne jachnelli (nie wiem dokładnie co to za roślina - wcześniej nigdy jej nie miałem). Z tyłu na środku rośnie sobie Hygrophila corymbosa Thailand. Wreszcie mam także (dzięki uprzejmości kolegi) sporo nurzańca, więc Vallisneria spiralis panoszy się także tutaj. Smile

Jak na razie w akwa mieszka na stałe tylko jedna samica DT odmiany kambodżańskiej. Od kilku miesięcy bezskutecznie szukam w lokalnych zoologach jakiegoś samca i innych samic tej odmiany. Smile Obsadę uzupełniają oczywiście zatoczki. Na początku lipca baniaczek został także zainfekowany świderkami. Od tego czasu świderka widziałem jak na razie tylko raz - siedzą sobie zakopane w podłożu. SmileW najbliższym czasie nie planuję absolutnie żadnych zmiana w tym akwarium. Moja cała aktywność przy tym baniaczku sprowadza się w sumie tylko do karmienia i podmian wody. Obecnie dojdzie ewentualna przycinka nadwódek i usuwanie nadmiaru nurzańca, jeśli zacznie atakować przednią szybę. Wszelkie uwagi na temat akwa mile widziane.

Dla zainteresowanych jeszcze filmik na YT z wykorzystaniem każdego zainstalowanego w tym baniaczku oświetlenia:

https://www.youtube.com/watch?v=xQvDDSwW4DQ


Moje baniaczki na forum: 30.
Mój skromny blog o akwarystyce.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.07.2016 19:15 przez Vexatus.)
23.07.2016 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych
 
  • 0 Głosów - 0 Średnio

Skocz do:
Witajcie